Trwa ładowanie...
d4l4ii3

Grupa TP chce powołać spółkę do obsługi klientów TP i Centertela (opis)

22.06. Warszawa (PAP) - Grupa Telekomunikacji Polskiej chce powołać spółkę do obsługi klientów TP i Centertela. Przejdzie do niej około 5 tys. pracowników obu firm, oszczędności w...
Share
d4l4ii3

22.06. Warszawa (PAP) - Grupa Telekomunikacji Polskiej chce powołać spółkę do obsługi klientów TP i Centertela. Przejdzie do niej około 5 tys. pracowników obu firm, oszczędności w ciągu 5 lat mają sięgnąć 150 mln zł - podała spółka w komunikacie prasowym.

Przeciwko tym planom protestuje we wtorek przed siedzibą firmy kilkuset związkowców.

"Połączenie obsługi TP i PTK daje unikalną na rynku możliwość dostarczenia klientom najlepszych rozwiązań. Dla grupy TP oznacza to wymierne korzyści ekonomiczne (około 150 mln zł w 5 lat) zaś pracownicy zyskają stabilizację zatrudnienia i nowe możliwości rozwoju. Wszyscy pracownicy przechodzący do nowego pracodawcy zachowają pracę i dotychczasowe wynagrodzenia. Dodatkowo przez 18 miesięcy od momentu przejścia będą objęci gwarancją zatrudnienia i wynagrodzenia zasadniczego. Nawet po upływie tego czasu Grupa TP nie zakłada zwolnień grupowych w nowej spółce" - napisano.

d4l4ii3

"Przejście pracowników jest planowane od początku października 2010 roku" - powiedział PAP rzecznik TP Wojciech Jabczyński.

Związkowcy odczytali przed siedzibą TP list skierowany do prezesa Macieja Wituckiego.

"My pracownicy zatrudnieni w spółkach grupy TP, zebrani przed siedzibą spółki w Warszawie, protestujemy przeciwko dalszym zwolnieniom (...). Mamy wrażenie, że jesteśmy tylko zbędnym kosztem, który nie zasługuje nawet na wzrost wynagrodzeń pokrywający inflację" - napisano w liście.

"Zwracamy się do pana prezesa o zaniechanie niekorzystnych dla pracowników projektów, które również skutkują pogarszaniem jakości obsługi klientów" - dodano.

d4l4ii3

Projekt wydzielenia obsługi klientów do spółki pod tymczasową nazwą Wirgo został skierowany do konsultacji z Radą Pracowników TP, odbyło się także spotkanie z przedstawicielami wszystkich organizacji związkowych w celu zapoznania ich ze szczegółami projektu.

Grupa TP prowadzi także prace nad taką zmianą zapisów ponadzakładowego układu zbiorowego pracy (PUZP), by mógł on objąć również pracowników nowo powstającej spółki. Przez najbliższe 12 miesięcy pracownicy przechodzący z TP do nowej spółki będą objęci PUZP TP.

Grupa rozważa również możliwość rozszerzenia na pracowników nowej spółki pracowniczego programu emerytalnego, z którego korzystają pracownicy TP.(PAP)

epo/ luo/ dan/

d4l4ii3

Podziel się opinią

Share
d4l4ii3
d4l4ii3