Trwa ładowanie...
dx6ia0c

GTC spodziewa się pozwoleń na budowę obu warszawskich galerii w 2014 r.

12.12. Warszawa (PAP) - GTC oczekuje, że pozwolenie na budowę galerii na Białołęce otrzyma w połowie 2014 r., a w III lub IV kwartale 2014 r. zostanie wydane pozwolenie na budowę...

Share
dx6ia0c

12.12. Warszawa (PAP) - GTC oczekuje, że pozwolenie na budowę galerii na Białołęce otrzyma w połowie 2014 r., a w III lub IV kwartale 2014 r. zostanie wydane pozwolenie na budowę galerii na Wilanowie - poinformował Jacek Wachowicz, członek zarządu dewelopera.

"Na tę chwile możemy śmiało mówić o 2014 r., jako terminie uzyskania pozwoleń na budowę obu galerii. Spodziewamy się, że w pierwszej kolejności będzie to galeria na Białołęce, prawdopodobnie w połowie przyszłego roku. Natomiast w III lub IV kwartale oczekujemy pozwolenia dla obiektu na Wilanowie" - powiedział dziennikarzom Wachowicz.

"W obu przypadkach cykl budowlany będzie trwał około 20 miesięcy. Galeria na Białołęce powinna być gotowa na początku 2016 r., a galeria na Wilanowie w okresie świątecznym 2016 r. Taki jest nasz harmonogram, natomiast należy pamiętać, że wiele zależy od tempa procesów administracyjnych, które nie są zależne od GTC" - dodał.

Wachowicz przyznał, że spółka nie złożyła jeszcze wniosków o pozwolenia na budowę wspomnianych projektów.

dx6ia0c

"W przypadku galerii na Białołęce zostało nam jeszcze do wykupienia kilka działek. Trwają jeszcze procedury administracyjne w tym zakresie. Jesteśmy przygotowani na wykupienie tych gruntów i myślę, że nastąpi to na początku przyszłego roku" - powiedział członek zarządu GTC.

Na pytanie o koszt i powierzchnię wspomnianych działek, odpowiedział: "Trudno na razie podać koszt. Wykup każdej z działek poprzedzi indywidualna wycena. Powierzchnia nie jest znaczna, to jest rząd 5-7 proc. planowanej całkowitej powierzchni obiektu".

"W przypadku projektu na Wilanowie trwa jeszcze postępowanie środowiskowe" - dodał.

Wachowicz dodał, że spółka rozpoczęła już procedurę wyboru generalnego wykonawcy dla inwestycji na Białołęce.

dx6ia0c

Członek zarządu GTC przypomniał, że w centrum handlowo-rozrywkowym na Białołęce znajdzie się ok. 64 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia netto. W Galerii Wilanów docelowo znajdzie się z kolei ok. 76,5 tys. m kw. powierzchni handlowej do wynajęcia netto, a w pierwszej fazie projektu powstanie 60 tys. m kw. powierzchni do wynajęcia netto.

Dodał, że koszt realizacji każdego z projektów szacowany jest na ok. 170 mln euro. (PAP)

jow/ gor/

dx6ia0c

Podziel się opinią

Share
dx6ia0c
dx6ia0c