Trwa ładowanie...
d3vfh0d

GTC zrefinansowało dwa węgierskie projekty

Warszawa, 15.07.2016 (ISBnews) - Globe Trade Centre (GTC) zawarło z OTP Bank Nyrt umowy refinansujące projekty Duna Tower i CenterPoint w Budapeszcie, podała spółka. Wartość nowych kredytów to odpowiednio 28 mln euro i 47 mln euro.

Share
d3vfh0d

"Całkowita wartość nominalna nowego kredytu wynosi 28 mln euro. Nowy kredyt jest oprocentowany według zmiennej stopy procentowej Euribor powiększonej o marżę określoną w umowie. Kredyt został udzielony na 15 lat. Ponadto spółka oraz bank zobowiązali się do refinansowania kredytów udzielonych na finansowanie projektu CenterPoint o wartości 38,9 mln euro, które są obecnie finansowane przez MKB Bank Zrt., ze środków pochodzących z nowego kredytu w wysokości 47 mln euro, udzielonego na takich samych warunkach jak kredyt finansujący Duna Tower" - czytamy w komunikacie.

Zabezpieczenie kredytów jest standardowe dla tego typu umów, w tym między innymi obejmuje zobowiązanie do zawarcia porozumienia w sprawie zabezpieczeń krzyżowych (cross-collateral) między projektem Duna Tower a projektem CenterPoint, jak tylko refinansowanie tego projektu zostanie ukończone, podano również.

Grupa GTC jest jedną z czołowych spółek sektora nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Jest właścicielem i zarządcą 40 budynków komercyjnych oferujących ok. 715 tys. m2 powierzchni biurowej i handlowej swoim klientom w Polsce, Serbii, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Czechach i na Węgrzech.

(ISBnews)

d3vfh0d

Podziel się opinią

Share
d3vfh0d
d3vfh0d