Trwa ładowanie...
d2jcw9x

GUS: oceny koniunktury w handlu detalicznym mniej pesymistyczne

Ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym w lutym 2014 roku oceniany jest mniej pesymistycznie niż w styczniu - wynika z badania GUS.
Share
d2jcw9x

Jak podano, ogólny klimat koniunktury w handlu detalicznym kształtuje się w lutym na poziomie minus 3, podczas gdy w styczniu było to minus 6. Poprawę koniunktury sygnalizuje 15 proc. badanych przedsiębiorstw, pogorszenie 18 proc., a przed miesiącem odpowiednio 14 proc. i 20 proc. Pozostałe przedsiębiorstwa uznają, że ich sytuacja nie ulega zmianie.

Z badania GUS wynika, że prognozy sprzedaży oraz sytuacji finansowej są mniej negatywne od zgłaszanych przed miesiącem, przy bardziej niekorzystnych od sygnalizowanych w styczniu diagnozach w tym zakresie.

"Utrzymuje się nadmierny poziom zapasów towarów. Przedsiębiorcy planują mniejsze niż przewidywano przed miesiącem ograniczanie zamówień towarów u dostawców. W najbliższych trzech miesiącach może utrzymać się skala zmniejszania zatrudnienia zapowiadana w styczniu. Wzrost bieżących cen towarów jest nieco szybszy niż w styczniu, w najbliższych trzech miesiącach może być zbliżony do oczekiwanego miesiąc wcześniej" - napisano.

d2jcw9x

Podziel się opinią

Share
d2jcw9x
d2jcw9x