Trwa ładowanie...

GUS podał dane o produkcji przemysłowej

Według wstępnych danych produkcja przemysłowa w lutym wzrosła o 5,3 proc. rok do roku i była o 1,8 proc. niższa w porównaniu ze styczniem br. - podał w komunikacie Główny Urząd Statystyczny.

GUS podał dane o produkcji przemysłowejŹródło: Fotolia
d285p1s
d285p1s

Analitycy spodziewali się wzrostu produkcji przemysłowej o 6,1 proc. rdr.

Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym produkcja sprzedana przemysłu ukształtowała się na poziomie o 5,6 proc. wyższym niż w analogicznym miesiącu ub. roku i o 0,9 proc. niższym w porównaniu ze styczniem br.

W stosunku do lutego ub. roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 29 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w produkcji mebli – o 18 proc., wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych – o 16,2 proc., wyrobów z pozostałych mineralnych surowców niemetalicznych – o 16 proc., wyrobów z drewna, korka, słomy i wikliny – o 12,6 proc., maszyn i urządzeń – o 12 proc., papieru i wyrobów z papieru – o 9,1 proc. oraz urządzeń elektrycznych o 8,5 proc. Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z lutym ub. roku wystąpił w 5 działach, m.in. w wytwarzaniu i zaopatrywaniu w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę – o 5,9 proc., w produkcji koksu i produktów rafinacji ropy naftowej – o 2,7 proc. oraz w wydobywaniu węgla kamiennego i brunatnego – o 1 proc.

W okresie styczeń-luty br. produkcja sprzedana przemysłu była o 4,7 proc. wyższa w porównaniu z analogicznym okresem ub. roku.

d285p1s

[

(fot. WP.PL)
Źródło: (fot. WP.PL)

]( http://finanse.wp.pl/id,170,gielda-wskaznik.html?p=r/r )

Produkcja budowlana w górę

W budownictwie produkcja rdr w lutym 2014 r. rosła we wszystkich działach - poinformował w środę Główny Urząd Statystyczny.

GUS podał, że w stosunku do lutego 2013 roku w jednostkach, których podstawowym rodzajem działalności są roboty specjalistyczne, produkcja wzrosła o 25,4 proc., w podmiotach specjalizujących się we wznoszeniu budynków - o 16,8 proc., a we wznoszeniu obiektów inżynierii lądowej i wodnej - o 0,1 proc.

Natomiast w porównaniu ze styczniem 2014 roku produkcja budowlano-montażowa zrealizowana przez jednostki zajmujące się wznoszeniem budynków wzrosła o 27,0 proc., w przedsiębiorstwach wykonujących roboty budowlane specjalistyczne o 26,6 proc., a w specjalizujących się w budowie obiektów inżynierii lądowej i wodnej o 0,1 proc.

d285p1s
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d285p1s