Trwa ładowanie...
d3sdzbt

GUS: Produkcja przemysłowa wzrosła w kwietniu w 26 z 34 działów przemysłu

Warszawa, 20.05.2015 (ISBnews) - Wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 26 spośród 34 działów przemysłu (w ujęciu rocznym) w kwietniu br., poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Share
d3sdzbt

Ogółem produkcja sprzedana przemysłu zwiększyła się w poprzednim miesiącu o 2,3% r/r (wobec oczekiwanego wzrostu średnio o 5,8%). Produkcja przedsiębiorstw budowlanych wzrosła o 8,5% r/r (oczekiwano wzrostu średnio o 5,8%).

"W stosunku do kwietnia ub. roku wzrost produkcji sprzedanej odnotowano w 26 (spośród 34) działach przemysłu m.in. w produkcji urządzeń elektrycznych - o 13,2%, pojazdów samochodowych, przyczep i naczep - o 10,6%, wyrobów farmaceutycznych - o 9,0%, koksu i produktów rafinacji ropy naftowej oraz mebli - po 5,2%, komputerów, wyrobów elektronicznych i optycznych - o 4,8%, wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych - o 4,4%" - czytamy w komunikacie.

Spadek produkcji sprzedanej przemysłu, w porównaniu z kwietniem ub. roku, wystąpił w 8 działach, m.in. w produkcji artykułów spożywczych - o 7,2%, chemikaliów i wyrobów chemicznych - o 2,0% oraz w wytwarzaniu i zaopatrywaniu w energię elektryczną, gaz, parę wodną i gorącą wodę - o 1,9%, podał też GUS.

d3sdzbt

"W stosunku do kwietnia ub. roku wzrost poziomu zrealizowanych robót odnotowano w jednostkach zajmujących się głównie robotami związanymi z budową obiektów inżynierii lądowej i wodnej - o 31,4% oraz w podmiotach, których podstawowym rodzajem działalności są roboty budowlane specjalistyczne -- o 0,3%, natomiast spadek produkcji wystąpił w podmiotach specjalizujących się we wznoszeniu budynków - o 4,7%" - czytamy dalej.

(ISBnews)

d3sdzbt

Podziel się opinią

Share
d3sdzbt
d3sdzbt