Trwa ładowanie...
d2sg60f

GUS: w październiku sprzedaż detaliczna wzrosła o 3,6 rdr

Sprzedaż detaliczna w październiku wzrosła o 3,6 proc. w ujęciu rocznym, a w porównaniu z wrześniem br. o 4,7 proc. - podał w czwartek Główny Urząd Statystyczny.
Share
d2sg60f

"W październiku br. odnotowano wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w skali roku o 3,6 proc. (wobec wzrostu o 2,9 proc. przed miesiącem oraz o 3,7 proc. w październiku ub. roku). W porównaniu z wrześniem br. miał miejsce wzrost sprzedaży detalicznej o 4,7 proc. (wobec wzrostu przed rokiem o 4 proc.)" - napisano w czwartkowym komunikacie.

Jak dodał Urząd, w październiku br. wzrost sprzedaży detalicznej w cenach stałych w skali roku utrzymał się w większości grup.

Najwięcej sprzedawały podmioty handlujące pojazdami samochodowymi, motocyklami i częściami (o 15,6 proc. wobec spadku przed rokiem o 0,5 proc.), sprzedające żywność, napoje i wyroby tytoniowe (o 4,1 proc. wobec wzrostu o 6,6 proc. przed rokiem), jak również w przedsiębiorstwach prowadzących pozostałą sprzedaż detaliczną w niewyspecjalizowanych sklepach (o 3,8 proc. wobec wzrostu o 7,7 proc.).

W pozostałych grupach o niższym udziale w sprzedaży detalicznej ogółem znacznie zwiększyła się sprzedaż w grupie "prasa, książki, pozostała sprzedaż w wyspecjalizowanych sklepach" (o 18,1 proc.) oraz "tekstylia, odzież, obuwie" (o 17,7 proc.). Spadek sprzedaży wykazały natomiast podmioty zaklasyfikowane do grupy "pozostałe" (o 13,9 proc.).

d2sg60f

Podziel się opinią

Share
d2sg60f
d2sg60f