Trwa ładowanie...
diary95
10-02-2016 11:29

Haitong Bank obniżył rekomendację Energii do 'neutralnie', wycenę do 12,73 zł

Warszawa, 10.02.2016 (ISBnews) - Analitycy Haitong Bank obniżyli rekomendację dla Energii do "neutralnie" z "kupuj", zaś cenę docelową akcji - o 55% do 12,73 zł, wynika z raportu datowanego na 9 lutego.

diary95
diary95

W środę, ok. godz.11 kurs akcji Energii wynosił 14,12 zł.

"Spółka najmniej skorzysta na zwiększeniu budżetu ORM. Podczas gdy wprowadzenie rynków mocy czy kontraktów różnicowych (CFD), które wsparłyby inwestycję w Ostrołęce pozostają długoterminowym planem operatora sieci" - czytamy w raporcie.

Zdaniem analityków, ryzyko inwestowania w projekt Ostrołęka jest wysokie, ponieważ rząd naciska na inwestycje energetyczne oparte na węglu.

"Haitong Bank wycenia negatywny wpływ projektu na 4,3 zł na akcję Energi, jednak analitycy w cenie docelowej akcji ujmują tylko 50% tej kwoty. Zdaniem Haitong zanosi się na to, że spółka ostatecznie otrzyma jakieś wsparcie (np. kontrakt CFD lub inne zaangażowanie przedsiębiorstwa państwowego)" - podano w raporcie.

Analitycy uważają, że Energa może przesunąć się bardziej w kierunku węgla, co psuje wizerunek inwestycyjny spółki jako przedsiębiorstwa bardziej dbającego o środowisko i regulowanego, kierującego się zyskiem EBITDA.

(ISBnews)

diary95
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
diary95