Trwa ładowanie...
d1karyt
26-01-2016 10:23

Haitong Bank obniżył wycenę PGNiG do 4,14 zł, nadal rekomenduje 'sprzedaj'

Warszawa, 26.01.2016 (ISBnews) - Analitycy Haitong Banku obniżyli cenę docelową akcji Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa (PGNiG) do 4,14 zł z 5,58 zł i podtrzymali rekomendację "sprzedaj", wynika z raportu datowanego na 25 stycznia.

d1karyt
d1karyt

We wtorek około godziny 9:41 kurs akcji PGNiG wynosił 4,72 zł po spadku o 2,28% od ostatniego zamknięcia.

"Analitycy Haitong złagodzili nieco swoją bardzo negatywną opinię na temat spółki, głównie z powodu istotnego spadku kursu jej akcji w ostatnich miesiącach" - czytamy w raporcie.

Analitycy dostrzegają kilka wyzwań, przed którymi nadal stoi spółka. Nadal 47% zysku EBITDA pochodzi z produkcji węglowodorów, co biorąc pod uwagę zakładane niższe średnie ceny ropy i gazu w 2016 r. wywiera dodatkową presję na wyniki. Dodatkowo, postępująca liberalizacja rynku gazu i rosnąca konkurencja sprawiają, że segment handlowy jest strukturalnie nierentowny z powodu powiązanych z ropą kontraktów z dostawcami gazu i stosunkowo nieelastycznych wolumenów.

"Największe ryzyko dla rekomendacji Haitong stanowi udane renegocjowanie kontraktu jamalskiego z Gazpromem, które może skutkować zmianą formuły cenowej dla zakupów gazu i pewnym zastrzykiem gotówki (jak było w przeszłości). Według szacunków Haitong, odszkodowanie od Gazpromu może sięgnąć 2-3,2 mld zł. Nie wiadomo jednak, czy i kiedy negocjacje zakończą się powodzeniem" - czytamy dalej.

(ISBnews)

d1karyt
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1karyt