Trwa ładowanie...
d2mt51f
10-03-2017 12:31

Haitong Bank rozpoczął rekomendowanie Grupy Lotos od 'kupuj' (aktual.)

W dzisiejszej depeszy przez pomyłkę w tytule i pierwszym akapicie podaliśmy niewłaściwą nazwę brokera. Za pomyłkę przepraszamy.

d2mt51f

Poniżej zaktualizowana wersja depeszy

Warszawa, 10.03.2017 (ISBnews) - Analitycy Haitong Banku rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla akcji Grupy Lotos wyznaczając cenę docelową na 64,8 zł i rekomendując "kupuj", wynika z raportu datowanego na 10 marca.

Rekomendacja została wydana przy cenie zawierającej sugeruje 28% potencjał wzrostowy. W piątek około godziny 10.00 kurs wynosił 51,2 zł, po wzroście o 0,80% wobec ostatniego zamknięcia.

"Bank wskazuje na powtarzalność bardzo dobrych wyników finansowych osiągniętych w 2016 roku w segmencie produkcji dzięki skokowemu wzrostowi polskiego rynku paliw oraz zwiększeniu efektywności rafinerii już w roku 2018 (projekt EFRA). Projekt ten pomoże ograniczyć potencjalną presję na marżę rafineryjną spółki wynikającą ze wzrostu podaży paliw na rynkach światowych. Jednocześnie wyniki segmentu wydobywczego będą przyczyniały się do wzrostu zysków grupy kapitałowej" - czytamy w komunikacie poświęconemu rekomendacji.

d2mt51f

Haitong Bank przewiduje, że firma będzie się skutecznie delewarować i zacznie wypłacać dywidendę. Bank prognozuje, że począwszy od 2018 roku EBITDA Grupy Lotos będzie znacząco powyżej aktualnego konsensusu Bloomberga, a w latach 2017-2018 Grupa osiągnie swój strategiczny cel jeżeli chodzi o zysk EBITDA, zbliżając się do górnej granicy wyznaczonego celu, podano także.

"Przy scenariuszu, w którym cena ropy zbliży się do 70 USD za baryłkę w kolejnych latach, zysk EBITDA z wydobycia będzie porównywalny do zysku EBITDA z segmentu produkcji już w 2020 roku. Lotos stanie się w ten sposób bardziej zintegrowanym graczem, a ryzyko działalności gospodarczej zostanie odpowiednio zdywersyfikowane" - czytamy również.

(ISBnews)

d2mt51f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mt51f