Trwa ładowanie...
d42kk7i

Hamas: już ponad stu zabitych w Strefie Gazy

19.11. Gaza (PAP/AFP,Reuters) - W trwającej od środy izraelskiej operacji przeciwko zbrojnym grupom palestyńskim w Strefie Gazy zginęło 101 osób, w tym 24 dzieci - poinformowało w...

Share
d42kk7i

19.11. Gaza (PAP/AFP,Reuters) - W trwającej od środy izraelskiej operacji przeciwko zbrojnym grupom palestyńskim w Strefie Gazy zginęło 101 osób, w tym 24 dzieci - poinformowało w poniedziałek kierowane przez Hamas ministerstwo zdrowia.

Rzecznik ministerstwa Aszraf al-Kidra napisał na Facebooku, że wśród ofiar jest 10 kobiet. Dodał, że rannych zostało 850 osób.

W bilansie nie podano, ile ofiar operacji podjętej w odpowiedzi na ostrzał rakietowy terytorium Izraela stanowili palestyńscy bojownicy. Jednak lekarze z Gazy twierdzą, że ponad połowa zabitych to cywile.

d42kk7i

Palestyńskie źródła medyczne podały również, że w poniedziałek zmarł Palestyńczyk ranny w sobotę podczas protestu przeciwko izraelskiej ofensywie, który odbył się na Zachodnim Brzegu Jordanu i w trakcie którego doszło do starć z izraelską armią. To pierwsza ofiara na tym terenie od rozpoczęcia przez Izrael ataków z powietrza i morza.

W niedzielę prezydent Autonomii Palestyńskiej Mahmud Abbas wezwał Palestyńczyków do pokojowych demonstracji przeciwko "izraelskiej agresji w Gazie" i apelował o jedność.

Po stronie izraelskiej śmierć poniosło trzech cywilów. Zginęli w czwartek, gdy pocisk wystrzelony ze Strefy Gazy uderzył w budynek mieszkalny. Według izraelskiej policji od środy rannych zostało ponad 60 osób.(PAP)

jhp/ mc/ asa/

d42kk7i

Podziel się opinią

Share
d42kk7i
d42kk7i