Trwa ładowanie...
ddvwq7n
29-03-2016 11:21

Hana Group złożyła w UOKIK wniosek ws. przejęcia Amazon Fulfillment Poznań

Warszawa, 29.03.2016 (ISBnews) - GLL Hana Private Real Estate Poznan Holding S.? r.l. złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad Amazon Fulfillment Poznań sp. z o.o., podał Urząd.

ddvwq7n
ddvwq7n

Wniosek wpłynął 23 marca, sprawa jest w toku.

"Planowana koncentracja [...] polegać ma na przejęciu przez GLL Hana Private Real Estate Poznan Holding S.? r.l. z siedzibą w Luksemburgu, Wielkie Księstwo Luksemburga, wyłącznej kontroli nad Amazon Fulfillment Poznań sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, w drodze nabycia 100% udziałów w kapitale zakładowym Amazon Fulfillment Poznań sp. z o.o. od Amazon Fulfillment Poland sp. z o.o." - czytamy w komunikacie.

GLL Hana Private Real Estate Poznan Holding S.? r.l. jest częścią koreańskiej finansowej grupy kapitałowej ostatecznie kontrolowanej przez spółkę Hana Financial Group Inc. z siedzibą w Seulu, w Korei, która jest notowana na koreańskiej giełdzie papierów wartościowych. Hana Financial Group Inc. to holding finansowy, który za pośrednictwem swoich spółek zależnych zapewnia produkty i świadczy usługi bankowe i finansowe.

Amazon Fulfillment Poznań sp. z o.o. należy do grupy kapitałowej, której ostatecznym właścicielem jest Amazon.com, Inc., amerykańska firma e-commerce, która oferuje szeroką gamę produktów i usług. Amazon Fulfillment Poznań sp. z o.o. jest właścicielem i wynajmuje nieruchomość magazynową, tj. Amazon Poznan Fulfillment Center, zlokalizowaną w Sadach, w gminie Tarnowo Podgórne niedaleko Poznania.

(ISBnews)

ddvwq7n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
ddvwq7n