Trwa ładowanie...
faktura
13-03-2014 06:42

Handel fikcyjnymi fakturami kwitnie

Pomimo starań fiskusa, kwitnie handel fikcyjnymi fakturami. W prasie i internecie nie brakuje ogłoszeń dotyczących sprzedaży fałszywych rachunków. Kupują je firmy, które odliczają takie faktury od przychodów, dzięki czemu płacą znacznie niższe podatki.

Handel fikcyjnymi fakturami kwitnieŹródło: Fotolia
d1dy6bj
d1dy6bj

Doradca podatkowy z firmy Accreo Magdalena Jaworska powiedziała IAR, że handel fikcyjnymi fakturami to przestępstwo, za które grożą kary finansowe oraz pozbawienia wolności. Przyłapany na oszustwie biznesmen musi także zapłacić zaległy podatek.

Ekspert podkreśla, że w obrocie fałszywymi fakturami można dostrzec pewne prawidłowości. Rachunki najczęściej są wystawiane za usługi doradcze, marketingowe, transportowe, czy w zakresie badania rynku. Natomiast firmy korzystające z takich faktur najczęściej działają w branży paliwowej i budowlanej. Tego typu oszustwa często są wykorzystywane przy wprowadzaniu do obrotu tak zwanych "lewych" towarów, czyli produktów podrabianych.

Przedsiębiorcy, którzy decydują się na fałszerstwo, tłumaczą się zbyt wysokimi podatkami. Często mają też nadzieję, że nielegalny proceder nie zostanie wykryty. Magdalena Jaworska podkreśla jednak, że nieuczciwi biznesmeni coraz częściej są ujawniani i karani.

d1dy6bj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1dy6bj