Trwa ładowanie...
d20s7ur
d20s7ur

Hardex rezygnuje ze zwiększenia produkcji, na inwestycje wyda 5,5 mln zł

5.3.Warszawa (PAP) - W związku z dekoniunkturą Hardex, producent płyt pilśniowych, modyfikuje program inwestycyjny, rezygnując z inwestycji zwiększających produkcję. CAPEX ma...
Share
d20s7ur

5.3.Warszawa (PAP) - W związku z dekoniunkturą Hardex, producent płyt pilśniowych, modyfikuje program inwestycyjny, rezygnując z inwestycji zwiększających produkcję. CAPEX ma wynieść 5,5 mln zł - podał Hardex w komunikacie.

"Opracowany program inwestycyjny na rok 2009 uwzględnia aktualną sytuację rynkową. W związku z powyższym, w chwili obecnej rezygnuje się z realizacji inwestycji wpływających na zwiększenie produkcji na korzyść inwestycji oszczędnościowych i różnicujących wolumen sprzedaży wyrobów spółki" - napisano w komunikacie.

Wartość inwestycji ma wynieść 5,5 mln zł.

d20s7ur

W ubiegłym roku spółka zapowiadała, że w wyniku prowadzonych inwestycji jej moce produkcyjne wzrosną z 80 tys. ton do ponad 95 tys. ton w 2012 roku.

W opublikowanym w zeszłym roku prospekcie emisyjnym spółka informowała, że na 2009 r. planuje inwestycje w modernizację prasy hydraulicznej, co miało pochłonąć 6,5 mln zł, modernizację linii do składania płyt, której koszt szacowano na 0,5 mln zł i w modernizację systemu transportu w ciągu produkcyjnym, której wartość oszacowano na 14 mln zł (przy czym w tym przypadku inwestycja miała zostać ukończona w 2010 r.).

Z przeprowadzonej w 2008 roku emisji Hardex pozyskał 8,5 mln zł, z czego ok. 6,7 mln zł pochłonęła modernizacja kotła, a 2,4 mln zł budowa instalacji do odparowania wód technologicznych.(PAP)

pel/ jtt/

d20s7ur

Podziel się opinią

Share
d20s7ur
d20s7ur