Trwa ładowanie...
d3ak7em

Hawe wniesie do Mediatela Hawe Telekom wart 527 mln zł

...

d3ak7em
d3ak7em

05.12. Warszawa (PAP) - Hawe wniesie do Mediatela spółkę Hawe Telekom, której wartość jest szacowana na 527 mln zł - podało w Hawe w komunikacie prasowym.

Mediatel ma pozostać na giełdzie i służyć grupie jako platforma dla finansowania i realizacji projektu budowy sieci FTTH (Fiber to the Home).

Hawe podało, że w zamian za aport obejmie akcje serii M wyemitowane dla niej przez Mediatela. Cena emisyjna, po której spółka obejmie akcje nowej emisji, wyniesie 0,50 zł za jedną akcję. W efekcie Hawe zwiększy swój udział w kapitale i głosach na walnym zgromadzeniu Mediatela z około 66 proc. do blisko 100 proc. Zgodnie z przepisami, Hawe będzie musiało ogłosić wezwanie na pozostałe akcje Mediatela. Intencją Hawe jest jednak pozostawienie akcji Mediatela na giełdzie.

"Dzięki tej transakcji porządkujemy grupę, łączymy nasze aktywa i kompetencje operatorskie. Fakt, że Mediatel jest spółką publiczną ma dla nas duże znaczenie. Chcemy, żeby nadal pozostał notowany na giełdzie i służył całej grupie jako platforma do realizacji kluczowego projektu FTTH i pozyskania dla niego kapitału" - powiedział cytowany w komunikacie prezes Hawe, Krzysztof Witoń.

W czerwcu tego roku Hawe przedstawiło strategię, która zakłada m.in. że będzie ono największym w Polsce otwartym operatorem infrastruktury światłowodowej.

Strategia Hawe zakłada, że do 2017 r. spółka zbuduje i będzie zarządzała 700 tys. linii w technologii FTTH. Planuje udostępniać swoją sieć wszystkim zainteresowanym firmom. (PAP)

pel/ morb/

d3ak7em
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ak7em