Trwa ładowanie...
d1508z9
d1508z9
IAR
indie

Hindusi oskarżają Chińczyków o dumping

Właściciele małych i średnich zakładów produkcyjnych w Indiach apelują do władz w Delhi o rozpoczęcie postępowań antydumpingowych w stosunku do towarów z Chin. Indyjscy producenci uważają, że coraz liczniej obecne na rynku chińskie produkty są dla nich nieuczciwą konkurencją.
Share
d1508z9

Główny zarzut indyjskich producentów pod adresem przemysłu chińskiego to sztucznie zaniżone ceny. Twierdzą oni, że producenci chińscy korzystają z ukrytych subwencji i dlatego ceny porównywalnych produktów rodem z Chin są znacznie niższe niż wyrobów indyjskich.

Przemysłowcy indyjscy żądają także od odpowiednich agend rządowych dokładnego kontrolowania produktów chińskich. Ich zdaniem wiele z nich nie spełnia standardów jakościowych, a do ich produkcji używane są szkodliwe dla zdrowia substancje.

Zaniepokojenie indyjskich przemysłowców spowodowane jest agresywnymi próbami wchodzenia na indyjski rynek producentów z Chin.

Działalność ta nasiliła się wraz z początkiem światowego kryzysu finansowego i gospodarczego. W jego wyniku znacząco zaczął spadać chiński eksport do Europy. W tej sytuacji Chińczycy zwrócili swoją uwagę na rynek indyjski. W drugiej połowie roku ubiegłego roku import produktów chińskich do Indii wzrósł o 75 procent.

d1508z9

Podziel się opinią

Share
d1508z9
d1508z9