Trwa ładowanie...
d3192cx
d3192cx

HydroPhi ma świadectwo homologacji systemu HydroPlant

Warszawa, 05.05.2015 (ISBnews) - Dyrektor Transportowego Dozoru Technicznego wydał na rzecz HydroPhi Technologies Group, Inc. świadectwo homologacji systemu HydroPlant potwierdzającego zgodność z Regulaminem Europejskiej Komisji Gospodarczej, podało HydroPhi Technologies Europe S.A., której spółka zależna - HydroPhi Technologies Europe Sp. z o.o. - jest wyłącznym dystrybutorem i licencjobiorcą technologii HydroPlant w Europie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d3192cx

Placówką techniczną upoważnioną przez Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Wodnej do prowadzenia oceny i badań homologacyjnych potwierdzających spełnienie Regulaminu Europejskiej Komisji Gospodarczej, był Przemysłowy Instytut Motoryzacji.

"Technologia HydroPlant spełniła wymogi Regulaminu Europejskiej Komisji Gospodarczej nr 10, dotyczące homologacji pojazdów pod względem kompatybilności elektromagnetycznej. Zgodnie z powyższym podzespół elektroniczny HydroPlant może być użytkowany bezpiecznie na terenie Unii Europejskiej w następujących kategoriach pojazdów: M2 i M3 (autobusy), N1 (samochody ciężarowe o masie maksymalnej nieprzekraczającej 3,5 tony), N2 (samochody ciężarowe o masie maksymalnej od 3,5 do 12 ton) i N3 (samochody ciężarowe o masie maksymalnej przekraczającej 12 ton), gdyż nie powoduje żadnych zaburzeń systemów elektronicznych i systemów o częstotliwości radiowej, będących wyposażeniem pojazdu" - czytamy w komunikacie.

W skład takich systemów wchodzą system kontroli silnika, pokładowe systemy sterowania pojazdem, elektroniczne dodatki, sieci komunikacyjne pojazdu i inne systemy komunikacji, wyjaśnia firma.

d3192cx

"Świadectwo homologacji jest dodatkowym potwierdzeniem użyteczności technologii HydroPlant i stanowi znaczący krok naprzód w procesie komercjalizacji systemu HydroPlant w Polsce i Europie. Grupa kapitałowa emitenta planuje pozyskanie nowych partnerów biznesowych w Europie oraz przeprowadzenie kolejnych testów i wdrożeń systemu Hydroplant wśród firm posiadających własną flotę pojazdów ciężarowych lub autobusów. Spółka postrzega potencjał rozwoju rynku technologii Hydroplant w związku zainteresowaniem przewoźników komunikacji miejskiej i PKS, firm zajmującymi się gospodarką i wywozem odpadów oraz firm transportu ciężarowego, szukających efektywnych rozwiązań kosztowych w zakresie zmniejszenia zużycia paliwa, przy jednoczesnym przestrzeganiu zaostrzonych przepisów środowiskowych" - napisano także w materiale.

HydroPhi Technologies Group, Inc jest spółką notowaną na rynku OTC w USA, działającą w branży 'clean technologies', specjalizuje się w tworzeniu i rozwijaniu systemów "Hydrogen Hybrid?", umożliwiających zmniejszenie zużycia paliwa oraz emisji spalin.

Spółka zależna emitenta HydroPhi Technologies Europe (HTE) jest wyłącznym dystrybutorem i licencjobiorcą technologii HydroPhi Technologies Group, Inc. w Europie.

HTE otrzymała wyłączne prawa do wykorzystywania opatentowanej technologii HydroPlant? na całą Europę, która polega na rozkładzie wody destylowanej na tlen i wodór oraz doprowadzeniu mieszanki do wlotu silnika autobusów i pojazdów ciężarowych, która działa jako katalizator spalania paliwa, zwiększający wydajność zużycia paliw do 30%, przy jednoczesnym zmniejszeniu emisji cząstek stałych do 60%.

(ISBnews)

d3192cx

Podziel się opinią

Share
d3192cx
d3192cx