Trwa ładowanie...
ibm

IBM w Gdańsku szuka pracowników

Amerykański potentat z branży komputerowej IBM rozpoczął już proces rekrutacji pracowników do swojej nowej firmy. Regionalne Centrum Kompetencyjno-Wdrożeniowe IBM będzie zlokalizowane w Gdańsku. Jego działalność będzie wspierać ofertę dla rynku małych i średnich przedsiębiorstw. Otwarcie centrum planowane jest na listopad 2008 r. Ośrodek będzie zatrudniał docelowo 100 konsultantów.

Share
IBM w Gdańsku szuka pracowników
Źródło: POLSKA Dziennik Bałtycki, Fot: R. Kwiatek
drpretz

_ Do pracy szukamy konsultantów ds. SAP i Chordiant, czyli oprogramowania do zarządzania firmą _ - mówi Dariusz Fabiszewski, dyrektor generalny IBM Polska. IBM już od dłuższego czasu współpracuje z trójmiejskim środowiskiem naukowym. Pod koniec września otwarto Laboratorium Badania Technologii Informatycznych na Politechnice Gdańskiej (wspólna Inicjatywa IBM, Wydziału Zarządzania i Ekonomii Politechniki Gdańskiej oraz Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego). Studenci realizują prace w oparciu o wsparcie merytoryczne i produkty IBM. Kolejnym etapem rozwoju centrum będzie planowane przekształcenie go w Center of Advance Studies, które będzie współpracowało z Laboratoriami Badawczo-Rozwojowymi IBM na całym świecie.

Gdańsk staje się coraz bardziej atrakcyjnym miejscem dla inwestycji z sektorów gospodarki opartej na wiedzy - przede wszystkim centrów usług informatycznych oraz centrów finansowo-księgowych. Wśród kluczowych inwestorów w Gdańsku są już: Amerykańska First Data Corporation, ACXIOM, duński Arla Foods, irlandzki Fineos, i duński producent farb Flügger.

drpretz

_ Rok 2008 jest rokiem ogromnego boomu na firmy z branży informatycznej w naszym mieście _ - twierdzi Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska. _ Potwierdza to jedynie wysoką jakość naszych kadr i uczelni. To prawdziwe kuźnie fachowców. _

Trójmiasto oraz region pomorski powoli stają się zagłębiem firm związanych z branżą komputerową. Swoje siedziby ma tutaj Intel Technology Poland, Young Digital Planet SA, Ivo Software - producent najlepszego syntezatora mowy na świecie, ProCad - producent systemów wspomagających projektowanie, Vector specjalizujący się w rozwiązaniach dla telewizji kablowych, DGT producent systemów stosowanych w komunikacji, Platan produkujący centrale telefoniczne czy Asseco. Swoją siedzibę ma tutaj jeden z najpopularniejszych portali internetowych Wirtualna Polska. Gdańsk na siedzibę swojej filii na Europę wybrał też hinduski gigant komputerowy Zensar. Ostatnio irlandzki Kainos, jeden z liderów w zakresie integracji systemów informatycznych na rynku brytyjskim i irlandzkim, również otworzył swoją siedzibę w Gdańsku.

Jeśli chodzi o innowacyjność, a także o ilość firm IT - nasz region wypada świetnie. Depczemy po piętach Warszawie, konkurujemy z Krakowem, Łodzią, Poznaniem, Wrocławiem. Inwestorzy to nie wszystko. W naszym regionie jest ogromna ilość ludzi potrafiących założyć i prowadzić innowacyjne firmy.

Robert Kiewlicz
POLSKA Dziennik Bałtycki

drpretz

Podziel się opinią

Share
drpretz
drpretz