Trwa ładowanie...
diczibg

Idea Leasing ma 50 mln euro kredytu z EBI na finansowanie leasingu dla MŚP

Warszawa, 16.06.2016 (ISBnews) - Idea Leasing (IL), spółka zależna Idea Banku, zawarła z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) umowę kredytu o wartości 50 mln euro na finansowanie leasingu w małych i średnich przedsiębiorstwach (MŚP), podał bank.

Share
diczibg

"Przedmiotem umowy pożyczki jest udzielenie IL przez EBI kredytu o wartości stanowiącej ekwiwalent kwoty 50 000 000 euro w celu finansowania akcji leasingowej na rzecz małych i średnich przedsiębiorstw oraz finansowania przedsiębiorstw o średnim poziomie kapitalizacji (typu Mid-Caps)" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z umową, wypłata środków może być dokonana w nie więcej niż 5 transzach, z których żadna nie może być mniejsza niż ekwiwalent 10 mln euro.

Wypłata transz może nastąpić według uznania IL w walucie euro lub złotym. Oprocentowanie otrzymanej pożyczki może być naliczane zarówno w oparciu o stałą stopę, jak i zmienną opartą o stopę referencyjną właściwą dla danej waluty powiększoną o marżę ustaloną na warunkach rynkowych. Termin spłaty został ustalony na okres od 4 do 6 lat od momentu wypłaty środków na podstawie ustalonego w umowie pożyczki harmonogramu wydatkowania, podano również.

diczibg

Zabezpieczeniem udzielonego kredytu będzie zastaw na obligacjach skarbowych będących własnością Idea Banku oraz ustanowienie blokady na w/w obligacjach na rachunku w Krajowym Depozycie Papierów Wartościowych.

Idea Bank powstał na bazie przejętego przez Getin Holding GMAC Banku jesienią 2010 roku. Początkowo bank funkcjonował wyłącznie w internecie. W lipcu 2011 roku otwarto pierwsze oddziały stacjonarne, głównie w największych polskich miastach. Idea Bank zadebiutował na rynku głównym GPW w kwietniu 2015 roku.

(ISBnews)

diczibg

Podziel się opinią

Share
diczibg
diczibg