ycipk-33eerb

IKEA buduje 10 sklep w Polsce. Będą nowe miejsca pracy

IKEA rozpoczęła budowę dziesiątego sklepu w Polsce wraz z towarzyszącym mu centrum handlowym w Lublinie, poinformowała spółka. Będzie to drugi co do wielkości market, zarazem pierwszy we wschodniej części kraju.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
IKEA buduje 10 sklep w Polsce. Będą nowe miejsca pracy
(Fot: Hakan Dahlstrom/flickr (CC BY 2.0))
ycipk-33eerb

IKEA rozpoczęła budowę dziesiątego sklepu w Polsce wraz z towarzyszącym mu centrum handlowym w Lublinie - poinformowała spółka. We wtorek 25 października, odbyło się wkopanie kamienia węgielnego. Będzie to drugi co do wielkości market, zarazem pierwszy we wschodniej części kraju. Otwarcie sklepu IKEA zaplanowano na III kwartał 2017 roku, a centrum handlowego - na IV kwartał 2017 roku.

"Prace inżynieryjne trwają już od kilkunastu tygodni. Dotychczas zrealizowano znaczną część makroniwelacji terenu, zabezpieczenia skarp, a także wylano pierwsze betonowe elementy. Rozpoczynają się także intensywne prace przy budowie wiaduktu prowadzącego na teren obecnego placu budowy, który zapewni klientom szybki, bezpieczny i bezkolizyjny dojazd do centrum handlowego" - czytamy w komunikacie.

W nowym sklepie pracę znajdzie nawet 220 osób. Firma rozpoczęła już rekrutację. - Rozpoczęliśmy od poszukiwania osób na stanowiska kierownicze i specjalistyczne, a na przełomie listopada i grudnia rozpoczniemy rekrutację na pozostałe stanowiska - powiedziała Monika Kosińska, dyrektor sklepu IKEA Lublin.

ycipk-33eerb

- Nasza wizja to coś więcej niż dostarczanie mebli i akcesoriów, dlatego podejmujemy wiele różnorodnych aktywności i projektów, które wywierają pozytywny wpływ na środowisko i ludzi. Również w Lublinie będziemy prowadzić inicjatywy promujące proekologiczne i odpowiedzialne społecznie postawy - powiedziała prezes IKEA w Polsce Anna Pawlak-Kuliga. W przypadku nowo powstającego sklepu, firma zainwestuje w instalacje produkujące czystą energię geotermalną.

IKEA w Polsce posiada obecnie 9 sklepów. Ponadto, poprzez Inter IKEA Centre Group Poland, firma zbudowała i zarządza siedmioma parkami oraz centrami handlowymi. W Jarostach koło Piotrkowa Trybunalskiego zlokalizowane jest Regionalne Centrum Dystrybucyjne, które obsługuje sklepy IKEA w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii, Bułgarii i na Węgrzech.

W 13 lokalizacjach w Polsce znajdują się tartaki i fabryki mebli oraz komponentów meblowych IKEA Industry, w których pracuje ok. 10 tys. osób.

IKEA chce stworzyć sklep internetowy. Miałby ruszyć z pełną ofertą w przyszłym roku (o tym więcej tutaj). Jak tłumaczyła szefowa IKEI, sieć chce by do jej produktów dostęp miało jak najwięcej Polaków.

ycipk-33eerb
Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-33eerb

ycipk-33eerb
ycipk-33eerb