ycipk-4k8gn5

Ikea podwyższyła cenę hot dogów. Po raz pierwszy od ponad 20 lat

Kończy się pewna epoka – Ikea podwyższyła cenę swoich hot dogów. Od teraz parówka w bułce kosztuje już dwa złote, a nie jeden, jak dotychczas. Podwyżkę wymusił wzrost cen surowców.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Hot dogi w Ikei
Hot dogi w Ikei (Archiwum prywatne)
ycipk-4k8gn5

Oferta gastronomiczna Ikei stanowi już nieodłączny element wizyt w sklepie. Faworytem Polaków były hot dogi, które kusiły zarówno smakiem, jak i atrakcyjną ceną. Za parówkę w bułce z ketchupem lub musztardą musieliśmy zapłacić złotówkę.

Teraz Ikea zdecydowała się podnieść cenę i to dwukrotnie. Obecnie klienci zapłacą za nie dwa złote. Z informacji przekazanej przez firmę portalowi otopress.pl wynika, że podwyżka spowodowana jest większymi kosztami produkcji produktu.

Zobacz także: Zrównoważony rozwój. Firmy stoją przed wyzwaniem

ycipk-4k8gn5

"Decyzja była podyktowana wzrostem cen surowców, których używamy do ich (hot dogów – przyp. red.) przygotowania. Cenę 1 zł utrzymywaliśmy w Polsce od co najmniej 1997 r. Obecnie jednak, ze względu na wzrost cen surowców nie jesteśmy w stanie utrzymać tej ceny. Od 1 września 2019 r., po 22 latach, jesteśmy zmuszeni wprowadzić zmiany oferty hot dogów w BISTRO IKEA" – napisano.

IKEA
Podziel się

Ikea jest obecna w Polsce od 1990 roku.

ycipk-4k8gn5

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-4k8gn5

ycipk-4k8gn5
ycipk-4k8gn5