Trwa ładowanie...

IKEA wycofuje popularne komody. Zmarło już troje dzieci

IKEA rezygnuje ze sprzedaży popularnych mebli. Z oferty sklepu zniknie ich nawet 29 mln egzemplarzy.

IKEA wycofuje popularne komody. Zmarło już troje dzieciŹródło: WP.PL, fot: jmho/wikimedia/public domain
d2qmg8k
d2qmg8k

*IKEA wycofuje ze sprzedaży popularne komody Malm. Niestety przez feralne meble zmarło już troje dzieci, a 36 innych zostało rannych. Meble przewracały się, jeśli wcześniej nie zostały odpowiednio przymocowane do ściany. Z oferty IKEA zniknie ich nawet 29 mln egzemplarzy. *

Klienci, którzy zakupili komody, zostali powiadomieni o tym, że meble ze względu bezpieczeństwa, trzeba przytwierdzić do ściany - zgodnie z instrukcją obsługi. O sprawie pisaliśmy już wcześniej. Niestety wielu konsumentów nie zastosowało się do rad producenta, w wyniku czego zginęło troje dzieci, a 36 odniosło poważne obrażenia.

IKEA chce oddać klientom, którzy zakupili komody z serii MALM w latach 2002-2016, wszystkie pieniądze. Ci, którzy zakupili meble przed 2002 rokiem, mogą domagać się zwrotu choć części kosztów. Będzie można skorzystać również z pomocy wyspecjalizowanej ekipy IKEA, która na życzenie klienta przymocuje do ściany komodę.

[

Ikea ]( # )

d2qmg8k

Komody z serii Malm zostaną wycofane jedynie z amerykańskich oddziałów IKEA. Meble będą nadal dostępne poza USA, również na rynku polskim. Dlaczego tylko w USA podjęto tę decyzję? W Stanach Zjednoczonych obowiązują inne normy bezpieczeństwa - mowa o standardach ASTM.

Z kolei w Polsce obowiązują standardy unijne. Czym się różnią? W USA stosowanie tych standardów jest dobrowolne, dopuszcza się rezygnację ze sprzedaży danego produktu, natomiast na terenie Unii Europejskiej obowiązują standardy obligatoryjne.

d2qmg8k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qmg8k