Trwa ładowanie...
ikea

Ikea wycofuje ze sprzedaży dwie zabawki. Mogą być niebezpieczne

Kupiłeś dziecku pałeczki do perkusji lub bębenek w Ikei? Zwróć je jak najszybciej do sklepu. Ikea uznała, że te zabawki mogą być niebezpieczne dla dzieci i wycofuje je ze sprzedaży.

Share
Ikea wycofuje ze sprzedaży dwie zabawki. Mogą być niebezpieczne
Fot: fot: slimmer_jimmer/Flickr, lic. CC BY-NC-ND 2.0
dc9igwo

Chodzi o pałeczki do perkusji lub bębenek LATTJO. Są w sprzedaży od listopada zeszłego roku. Sieć zapewnia, że zabawki przed dopuszczeniem do sprzedaży przechodzą dokładne testy na zgodność z obowiązującymi normami bezpieczeństwa. Jednak mimo zgodności z tymi normami i tak te dwie zabawki zostaną profilaktycznie wycofane z rynku, żeby zapobiec ewentualnym wypadkom.

Co się konkretnie stało? Sieć uwzględniła uwagi pracowników sklepów, że gumowa nakładka na pałeczkach się luzuje albo odkręca. „Element ten może trafić w ręce małych dzieci i w najgorszym wypadku doprowadzić do zadławienia” – napisała w oświadczeniu Ikea. Jednocześnie zapewniono, że do tej pory nie dotarły do niej żadne informacje o wypadkach związanych z tymi zabawkami.

dc9igwo

- Kierujemy się zasadą sprzedaży tylko takich produktów, które bez wahania dalibyśmy własnym dzieciom. Pomimo całkowitej zgodności zabawek z obowiązującymi normami bezpieczeństwa, postanowiliśmy profilaktycznie wycofać z rynku pałeczki do perkusji oraz bębenek LATTJO, żeby zapobiec ewentualnym wypadkom – mówi Cindy Andersen, dyrektor obszaru biznesowego ds. produktów dla dzieci w IKEA.

Zwrot pieniędzy otrzymamy nawet bez paragonu. Więcej informacji można uzyskać w dziale obsługi klienta w sklepach Ikei lub telefonicznie pod numerem 22 275 05 00.

Sklepy internetowe zapłacą podatek handlowy. Minister potwierdza

dc9igwo

Podziel się opinią

Share
dc9igwo
dc9igwo