Trwa ładowanie...
ikea

Ikea wycofuje ze sprzedaży zabawkę. Może być niebezpieczna

Ikea apeluje do klientów, którzy kupili sprzedawaną przez sieć pelerynę nietoperza, żeby odebrali ją dzieciom i zwrócili w najbliższym sklepie. Klienci otrzymają pełen zwrot kosztów zakupu. To kolejny raz, gdy sieć wycofuje swoje zabawki.

Share
Ikea wycofuje ze sprzedaży zabawkę. Może być niebezpieczna
Fot: mat. IKEA
dv5or0x

Jak poinformowała sieć, decyzję o wycofaniu z rynku peleryny nietoperza Lattjo podjęto po otrzymaniu zgłoszeń, że zabawa skończyła się zadrapaniami szyi u trojga dzieci. Peleryna blokowała się, utrudniając jej odpięcie.

"Nie dotarły do nas informacje o incydentach, które wymagałyby udzielenia pomocy medycznej, jednak ze względu na ryzyko uduszenia lub odniesienia urazu szyi IKEA profilaktycznie wycofuje ten produkt z rynku - poinformowała sieć. Peleryna nietoperza, poza Indonezją i Rosją, była sprzedawana na całym świecie od listopada zeszłego roku.

dv5or0x

Pelerynę można zwrócić w każdym sklepie sieci, paragon nie jest potrzebny. Klient ma otrzymać pełen zwrot kosztów zakupu. Więcej informacji można uzyskać w sklepach lub pod numerem telefonu 22 275 05 00.

To już kolejny raz, gdy sieć wycofuje sprzedawane przez siebie zabawki. W styczniu wycofywała pałeczki do perkusji i bębenek. Ikea tłumaczy, że jej zabawki spełniają najbardziej rygorystyczne normy bezpieczeństwa, jednak jeżeli któraś z nich wzbudza jakiekolwiek podejrzenia, to sieć woli ją wycofać ze sprzedaży.

dv5or0x

Podziel się opinią

Share
dv5or0x
dv5or0x