Trwa ładowanie...

Ile biletów komunikacji miejskiej kupisz za średnią pensję?

Zbadaliśmy, ile biletów komunikacji miejskiej kupią za swoje pensje mieszkańcy polskich miast. Pod uwagę wzięliśmy zarówno ceny biletów, jak i poziom płac w województwie, którego dane miasto jest stolicą.

Share
Ile biletów komunikacji miejskiej kupisz za średnią pensję?
Źródło: flickr
d1jef8a

Na najwięcej przejazdów w stolicy województwa stać mieszkańców Opolszczyzny. Mogą oni za średnie wynagrodzenie kupić aż 1 024 bilety jednoprzejazdowe.

(fot. Sedlak & Sedlak)
Źródło: (fot. Sedlak & Sedlak)

Najwięcej zarabiają mieszkańcy Mazowsza, jednak przy cenie biletu 4,40 zł siła nabywcza ich pensji wynosi zaledwie 809 biletów miesięcznie. Jest to wynik niższy od średniej arytmetycznej ze wszystkich województw, która wynosi 820 biletów miesięcznie. Z kolei mediana liczby biletów dostępnych za średnie wynagrodzenie z danego województwa wynosi 839.
Zarabiający najmniej mieszkańcy Olsztyna wcale nie jeżdżą najtaniej. Za przeciętne wynagrodzenie mogą kupić zaledwie 857 biletów. Aż 1 024 bilety za swoją pensję mogą nabyć opolanie, jest to prawie dwa razy więcej niż dla mieszkańców Poznania.

d1jef8a

Najtańsze połączenia miejskie są obecnie w Kielcach - bilet jednoprzejazdowy kosztuje tam 2,50 zł. Kielczanie za średnią pensję mogą kupić 1 013 biletów.

(fot. Sedlak & Sedlak)
Źródło: (fot. Sedlak & Sedlak)

Ewelina Jurczak
Wynagrodzenia.pl

d1jef8a

Podziel się opinią

Share
d1jef8a
d1jef8a