Trwa ładowanie...

Ile wydamy na świąteczne zakupy? #dziejesiewbiznesie

8,5 mld zł wydamy łącznie na świąteczne zakupy. A to i tak tylko spożywcze. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez TNS Polska, każda polska rodzina wyda na jedzenie na święta około sześciuset złotych.

Share
Ile wydamy na świąteczne zakupy? #dziejesiewbiznesie
Źródło: WP.PL, Fot: Stephen Woods / Flickr (CC BY 2.0)
d23v4t8

8,5 mld zł wydamy łącznie na świąteczne zakupy. A to i tak tylko spożywcze. Jak wynika z badań przeprowadzonych przez TNS Polska, każda polska rodzina wyda na jedzenie na święta około sześciuset złotych. Na prezenty pójdzie jeszcze więcej - łącznie wydamy na nie niemal 12 mld zł.

Te pieniądze wydamy przede wszystkim w supermarketach i dyskontach. Blisko co drugie gospodarstwo domowe chce zakupy na świąteczne biesiady robić w sklepach wielkopowierzchniowych. Tylko część z nas wybierze się do małych sklepów i na bazary. Wydamy tam łącznie nieco więcej niż 1,3 mld złotych. Zaledwie co dwudzieste gospodarstwo domowe chce kupić produkty potrzebne do przygotowania świątecznych posiłków w internecie.

A skąd wziąć pieniądze? 140 tys. gospodarstw już teraz rozważa zaciągnięcie pożyczki lub kredytu gotówkowego. Prawie milion polskich rodzin przyznaje, że w poprzednich latach pożyczało pieniądze przed świętami. Zazwyczaj nie są to wysokie kwoty: między 500 a 1000 zł.

d23v4t8

Podziel się opinią

Share
d23v4t8
d23v4t8