Trwa ładowanie...
d2eusxg
08-07-2016 08:12

IMC chce wypłacać do 10% skons. zysku netto na dywidendę od 2017 r.

Warszawa, 08.07.2016 (ISBnews) - IMC ogłosiła politykę dywidendową, zakładającą coroczne wypłacanie do 10% skonsolidowanego zysku netto dla akcjonariuszy od 2017 roku, podała spółka.

Share
d2eusxg

"Zgodnie z przyjętą polityką, spółka zacznie wypłacać dywidendę w 2017 r. w oparciu o wyniki wypracowane w roku finansowym kończącym się w grudniu 2016 r. Firma ogłosiła swoje plany w porozumieniu z największymi kredytodawcami, którzy wyrazili zgodę na taką formę podziału zysku" - czytamy w komunikacie.

W tym tygodniu IMC oficjalnie rozpoczęła współpracę z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR), uzyskując jednocześnie 20 mln USD finansowania dłużnego. Spółka współpracuje również z inną międzynarodową instytucją finansową - IFC (Międzynarodowa Korporacja Finansowa, wchodzącą w skład grupy Banku Światowego), podano także.

"IMC udowodniła, że pomimo trudnej sytuacji makroekonomicznej i politycznej w kraju jest w stanie wypracować coraz lepsze wyniki. Dzięki rosnącym zyskom spółka jest w stanie nie tylko zmniejszać zadłużenie i inwestować w sprzęt rolniczy. Zdecydowaliśmy się również regularnie dzielić zyskami z naszymi akcjonariuszami. Wierzymy, że pierwsza wypłata dywidendy przez spółkę IMC jeszcze bardziej umocni naszą wiarygodność na rynku kapitałowym" - powiedział prezes Alex Lissitsa, cytowany w komunikacie.

Zarejestrowana w Luksemburgu IMC jest spółką z sektora rolniczego działającą w środkowo-północnej Ukrainie (region Połtawy, Czernichowa i Sumy). Działalność IMC skupia się na uprawie zbóż, roślin oleistych oraz ziemniaków. Spółka jest również jednym z największych producentów mleka na Ukrainie. Od maja 2011 r. IMC jest notowane na GPW.

(ISBnews)

d2eusxg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eusxg
d2eusxg