Trwa ładowanie...
dqrzdq9

Inflacja w X wzrosła przez żywność, transport i odzież - GUS

15.11. Warszawa (PAP) - Największy wpływ na wzrost cen w październiku miały wzrosty w kategorii żywność, transport, a także odzież i obuwie, gdzie wprowadzano nową kolekcję...

Share
dqrzdq9

15.11. Warszawa (PAP) - Największy wpływ na wzrost cen w październiku miały wzrosty w kategorii żywność, transport, a także odzież i obuwie, gdzie wprowadzano nową kolekcję jesienno-zimową.

Ceny towarów i usług konsumpcyjnych w październiku 2011 r., w stosunku do poprzedniego miesiąca, wzrosły o 0,7 proc.

"W poszczególnych grupach towarów i usług konsumpcyjnych odnotowano zróżnicowaną dynamikę cen. Największy wpływ na wskaźnik cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem miały w tym okresie podwyżki cen żywności (o 1,1 proc.), opłat związanych z transportem (o 1,7 proc.), a także wyższe ceny odzieży i obuwia (o 3,1 proc.), które podwyższyły wskaźnik odpowiednio o 0,24 pkt proc., 0,16 pkt proc. i 0,15 pkt proc. Niższe ceny w zakresie rekreacji i kultury (o 0,4 proc.) obniżyły ten wskaźnik o 0,03 pkt proc." - napisał GUS w komentarzu.

dqrzdq9

Wzrost cen towarów i usług konsumpcyjnych w październiku br., w porównaniu z analogicznym miesiącem ub. roku, wyniósł 4,3 proc.

"Największy wpływ na ukształtowanie się wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych na tym poziomie miały podwyżki opłat związanych z mieszkaniem (o 5,9 proc.), wzrost cen żywności (o 3,9 proc.), a także towarów i usług w zakresie transportu (o 9,1 proc.), które podniosły ten wskaźnik odpowiednio o 1,52 pkt proc., 0,86 pkt proc. i 0,83 pkt proc. Spadek cen odzieży i obuwia (o 1,6 proc.) obniżył wskaźnik w tym okresie o 0,08 pkt proc." - napisano. (PAP)

map/ ana/

dqrzdq9

Podziel się opinią

Share
dqrzdq9
dqrzdq9