Trwa ładowanie...
d3jzy3r

Infovide-Matrix wesprze GUS w przeprowadzaniu spisów powszechnych

8.6.Warszawa (PAP) - Spółka Infovide-Matrix została wybrana na głównego konsultanta Głównego Urzędu Statystycznego przy realizacji projektu PSR 2010 i NSP 2011, którego celem...
Share
d3jzy3r

8.6.Warszawa (PAP) - Spółka Infovide-Matrix została wybrana na głównego konsultanta Głównego Urzędu Statystycznego przy realizacji projektu PSR 2010 i NSP 2011, którego celem jest przeprowadzenie Powszechnego Spisu Rolnego 2010 oraz Narodowego Spisu Powszechnego 2011 i spisów próbnych - poinformowało Infovide- Matrix w komunikacie prasowym.

Wartość kontraktu to 8,5 mln zł brutto.

Umowa przewiduje wsparcie GUS-u podczas całości trwania projektu PSR 2010 i NSP 2011, począwszy od spisów próbnych po przeprowadzenie Powszechnego Spisu Rolnego w 2010 oraz Narodowego Spisu Powszechnego w 2011 roku.

d3jzy3r

"Ten projekt jest dla nas ogromnym wyzwaniem. Jest wymagający technologicznie (wymaga połączenia kilku metod zbierania danych), a także przygotowania całego zaplecza koncepcyjnego, informatycznego i logistycznego. (...) Praca będzie rozłożona w czasie na trzy najbliższe lata" - powiedział cytowany w komunikacie Marcin Mińkowski, dyrektor sektora administracji publicznej w Infovide-Matrix.

Projekt PSR 2010 i NSP 2011 polega na zebraniu, zintegrowaniu i opracowaniu danych pozyskanych z systemów informacyjnych, wywiadów telefonicznych prowadzonych przez ankieterów statystycznych, wywiadów bezpośrednich prowadzonych przez rachmistrzów spisowych. Ponadto, każda osoba objęta spisami będzie mogła samodzielnie wypełnić formularz elektroniczny udostępniony w internecie.

Rachmistrze spisowi w trakcie prowadzenia wywiadów bezpośrednich będą się posługiwać urządzeniami terminalowymi typu hand-held, pozwalającymi na wypełnianie i przesyłanie formularzy elektronicznych do centralnej bazy danych. W ramach Projektu PSR 2010 i NSP 2011 zostaną utworzone ośrodki call-center, za pośrednictwem których specjalnie przeszkoleni ankieterzy statystyczni zbiorą informacje od osób, które w niepełnym zakresie przekazały dane na formularzach elektronicznych, umieszczonych w Internecie.(PAP)

gsu/ ana/

d3jzy3r

Podziel się opinią

Share
d3jzy3r
d3jzy3r