Trwa ładowanie...
bank ing

ING Bank Śląski podnosi ceny za wypłaty z bankomatów

ING Bank od 29 listopada wprowadzi zmiany w swoim cenniku. Wzrośnie opłata za wypłatę gotówki z obcych bankomatów albo za pakiet tak zwanych darmowych wypłat w całej Polsce.

Share
ING Bank Śląski podnosi ceny za wypłaty z bankomatów
Źródło: WP.PL, Fot: Bartosz Wawryszuk
d4h3fxv

Od 29 listopada wzrośnie bowiem opłata za wypłaty z "obcych" maszyn, nienależących do ING i sieci Planet Cash (te pozostaną bezpłatne) - z 2,50 zł do 5 zł. Nadal pierwsza wypłata w miesiącu będzie darmowa, płatne będą kolejne.

Cena pakietu zapewniającego bezpłatne korzystanie ze wszystkich bankomatów wzrośnie do 15 zł miesięcznie. Dziś koszt tego pakietu to zaledwie 5 zł miesięcznie. Pakiet ten działa zarówno w Polsce, jak i za granicą.

d4h3fxv

To jednak nie wszystko. ING Bank Śląski w niedalekiej przyszłości zrówna opłaty za przelewy w euro w krajach SEPA (m.in. kraje UE) i przelewy europejskie do cen przelewów krajowych w złotych.

Opłata za przelew walutowy w oddziale również ulegnie zmianie. Zdecydowanie oszczędzą osoby przelewające kwoty wyższe niż 20 tys. zł, ponieważ od listopada opłata będzie stała, wyniesie 50 zł. Na ten moment opłata ta wynosi 0,25 proc. przelewu.

Zdrożeje też przelew SORBNET, czyli przelew ekspresowy w walucie innej niż złoty i euro. Dziś kosztuje 10 zł przy przelewach o wartości 1 mln zł lub więcej. 35 zł kosztują przelewy przy mniejszych kwotach. W listopadzie będzie trzeba za to zapłacić 30 zł bez względu na przelewaną kwotę.

oprac. Oliwia Felczerek

d4h3fxv

Podziel się opinią

Share
d4h3fxv
d4h3fxv