Trwa ładowanie...
d1oz3d2

ING obniżył rekomendację Comarchu do "trzymaj" z "kupuj"

...

Share
d1oz3d2

22.05. Warszawa (PAP) - ING Securities obniżył rekomendację dla Comarchu do "trzymaj" z "kupuj" poprzednio, podtrzymując cenę docelową na poziomie 91,5 zł.

Raport sporządzono przy kursie 88 zł, a w środę o godz. 16.05 za akcje spółki płacono 84,5 zł.

W ocenie analityków ING wzrost kursu Comarchu o ponad 20 proc. od początku roku był wynikiem: mocnego portfela zamówień, przyzwoitych wyników finansowych za I kw. 2013 r. i decyzji zarządu o wypłacie dywidendy za 2012 r. (dywidenda na akcję płaska rdr, ale wcześniej nie była pewna ze względu potencjalne akwizycje we Francji). Przy obecnych poziomach cenowych nie dostrzegają fundamentalnego potencjału wzrostu ceny akcji spółki, dlatego przy niezmienionej cenie docelowej obniżyli rekomendację.

Analitycy napisali w raporcie, że pomimo, iż podoba im się bardzo zdywersyfikowane standaryzowane oprogramowanie Comarchu i inwestycje w prace badawczo - rozwojowe, zauważają dwa ciągnące się problemy ładu korporacyjnego. Pierwszym jest wysokie wynagrodzenie prezesa i założyciela, który otrzymał 12,4 mln zł wynagrodzenia brutto w 2012 r., około 30 proc. zysków netto grupy. Druga kwestia wiąże się z inwestycjami w klub piłkarski Cracovia.(PAP)

gsu/ ana/

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d1oz3d2

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1oz3d2
d1oz3d2