Trwa ładowanie...
d2l3qdl
g8
30-03-2010 05:10

Inicjatywa G8 w sprawie granicy pakistańsko-afgańskiej

Ministrowie spraw zagranicznych państw należących do G8 przyjęli w poniedziałek o projekt "inicjatywy" ekonomicznej dotyczącej regionów przygranicznych między Afganistanem i Pakistanem - poinformował szef kanadyjskiej dyplomacji Lawrence Cannon.

Share
d2l3qdl

Stabilność tego regionu jest kluczowa dla światowego bezpieczeństwa - powiedział dziennikarzom kanadyjski minister w pierwszym dniu szczytu zorganizowanego w Gatineau, w Kanadzie północnej.

Celem inicjatywy jest wsparcie budowy infrastruktury i rozwoju handlu w tym regionie, co ma ułatwić rozwój gospodarczy terenów przygranicznych i stworzyć tam miejsca pracy.

Według oficjalnego komunikatu G8 podjęła tę inicjatywę po konsultacjach z rządami Afganistanu i Pakistanu oraz Bankiem Światowym i Azjatyckim Bankiem Rozwoju.

Ministrowie spraw zagranicznych G8 spotkali się Gatineau, by przygotować szczyt szefów państw tej grupy, który ma się odbyć w Muskoka w kanadyjskiej prowincji Ontario 25 i 26 czerwca.

Szefowie dyplomacji podczas swego dwudniowego spotkania mają przedyskutować liczne kwestie związane ze światowym bezpieczeństwem, m.in. programy nuklearne Iranu i Korei Płn., oraz terroryzm w Afganistanie, Pakistanie i Jemenie.

W spotkaniu biorą udział ministrowie spraw zagranicznych Wielkiej Brytanii, Kanady, Francji, Włoch, Japonii, Rosji i USA oraz szefowa dyplomacji UE, Catherine Ashton.

d2l3qdl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2l3qdl