Trwa ładowanie...
d248opv

Innova Capital zainteresowana dalszymi akwizycjami na rynku internetowym

24.10. Warszawa (PAP) - Fundusz Innova Capital poprzez swoją spółkę European Media Holding sfinansuje zakup od TP SA Wirtualnej Polski i połączenie jej z Grupą o2. W efekcie ma...

d248opv
d248opv

24.10. Warszawa (PAP) - Fundusz Innova Capital poprzez swoją spółkę European Media Holding sfinansuje zakup od TP SA Wirtualnej Polski i połączenie jej z Grupą o2. W efekcie ma powstać grupa medialna Grupa Wirtualna Polska. Innova Capital będzie szukać dalszych możliwości akwizycyjnych - podano w komunikacie.

"o2 i WP są komplementarne produktowo. Połączenie da nam skalę działalności i śmiałość, jaka jest obecnie niezbędna dla zdynamizowania rozwoju organicznego. Dzięki integracji uzyskamy możliwość zaoferowania klientom i użytkownikom atrakcyjnych treści wideo, ciekawych serwisów tematycznych i aplikacji mobilnych. Liczymy także, że zdwojonym wysiłkiem inwestycyjnym umocnimy pozycję lidera na rynku poczty elektronicznej w Polsce" - poinformował cytowany w raporcie Jacek Świderski z zarządu Grupy o2.

Telekomunikacja Polska zawarła umowę sprzedaży 100 proc. udziałów w Wirtualnej Polsce na rzecz spółki o2 za 375 mln zł. Przejęcie ma charakter warunkowy i jest uzależnione od zgody UOKIK. Wniosek o jej wydanie zostanie złożony wkrótce. TP spodziewa się sfinalizowania transakcji w I kwartale 2014 r.

Krzysztof Krawczyk, partner zarządzający funduszu Innova Capital uważa, że polski rynek internetowy daje jeszcze duże możliwości konsolidacyjne.

d248opv

"Będziemy szukać kolejnych możliwości akwizycyjnych, również w obszarach wykraczających poza to, co oba portale robiły do tej pory" - informuje.

Decyzja o sprzedaży Wirtualnej Polski wynika ze strategii Orange Polska, który zakłada koncentrację na podstawowej działalności i zbycie niezwiązanych z nią aktywów.

"Zależało nam na tym, by wybrać partnera oferującego nie tylko najlepsze warunki transakcji, ale też gwarantującego rozwój Wirtualnej Polski. Wybraliśmy fundusz private equity Innova Capital, który finansuje przejęcie WP i połączenie jej z Grupą o2. Powstanie firma, która zostanie liderem w segmencie portali horyzontalnych w Polsce" - poinformował cytowany w raporcie Bruno Duthoit, prezes Orange Polska.

TP SA spodziewa się wygenerowania w wyniku transakcji ok. 180 mln zł zysków kapitałowych, "co dodatnio wpłynie na EBITDA oraz zysk brutto grupy w 2014 roku".

Wirtualna Polska to najstarszy portal internetowy w Polsce. Jak podała TP, z ponad trzynastoma milionami użytkowników portal plasuje się na drugim miejscu wśród polskich portali internetowych. Do o2 należą m.in. takie serwisy jak Pudelek, Wrzuta czy Kafeteria. (PAP)

morb/ ana/

d248opv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d248opv