Trwa ładowanie...
d4htg1l

InPost sprzedał spółkę zależną Bezpieczny List za 10 tys. zł

Warszawa, 09.08.2016 (ISBnews) - InPost zawarł ze spółką Tenes One umowę sprzedaży wszystkich udziałów w spółce zależnej Bezpieczny List za łączną cenę równą 10 tys. zł, podał InPost.

Share
d4htg1l

"Zawarcie umowy sprzedaży jest rezultatem zakończenia przez emitenta działalności listowej w segmencie przesyłek listowych tradycyjnych, tj. przesyłek innych niż przesyłki e-commerce [?] oraz związane jest z potrzebą restrukturyzacji Bezpieczny List Sp. z o. o." - czytamy w komunikacie,

Wartość księgowa udziałów będących przedmiotem umowy sprzedaży w księgach emitenta wynosi 5 tys. zł. Nie istnieją powiązania pomiędzy emitentem i jego osobami zarządzającymi oraz nadzorującymi, a nabywcą, podano także.

W lipcu br. InPost poinformował, że podjął decyzję o zakończeniu działalności w zakresie obsługi przesyłek listowych tradycyjnych, tj. przesyłek innych niż przesyłki e-commerce. InPost wskazał, że decyzja została podjęta po szczegółowej analizie modelu tej działalności oraz w oparciu o efekty podejmowanych uprzednio przez spółkę działań restrukturyzacyjnych segmentu listowego, które wprawdzie przyniosły oszczędności na poziomie oczekiwanym przez zarząd, ale z uwagi na drastyczny spadek przychodów oraz brak możliwości dalszej redukcji kosztów, okazały się niewystarczające do osiągnięcia założonych rezultatów.

Grupa kapitałowa Integer.pl to druga co do wielkości w Polsce grupa pocztowa, do której należą największa prywatna poczta - InPost, niezależny operator finansowo-ubezpieczeniowy - Inpost Finanse oraz Paczkomaty InPost. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 roku.

(ISBnews)

d4htg1l

Podziel się opinią

Share
d4htg1l
d4htg1l