Trwa ładowanie...
d2lztz5

Inpro chce wprowadzić jeszcze ponad 300 mieszkań do oferty w br., szuka gruntów

Warszawa, 31.08.2016 (ISBnews) - Grupa Inpro planuje wprowadzić do oferty jeszcze ponad 300 nowych mieszkań do końca br., poszukuje też gruntów pod nowe projekty deweloperskie, podała spółka.

Share
d2lztz5

"W drugim półroczu 2016 roku planujemy kontynuować strategię koncentracji naszej działalności na rynku trójmiejskim w segmencie mieszkań o podwyższonym standardzie oraz dalej rozwijać ofertę w segmencie popularnym. Poszukujemy gruntów pod nowe projekty deweloperskie, które charakteryzują się atrakcyjną lokalizacją oraz ceną gruntu umożliwiającą zachowanie satysfakcjonującej marży. Jednocześnie rozważamy rozpoczęcie drugiego etapu prac w hotelu Dom Zdrojowy w Jastarni (rozbudowa o dużą salę konferencyjno-bankietową na 200 osób) oraz zwiększenie zaangażowania w realizację projektów komercyjnych" - powiedział prezes Piotr Stefaniak, cytowany w komunikacie.

W I półroczu br. spółka Inpro wprowadziła do oferty 151 mieszkań z I etapu Harmonii Oliwskiej oraz 6 domów na osiedlu Golf Park, natomiast w lipcu rozpoczęła sprzedaż pierwszych 100 mieszkań na osiedlu OPTIMA w ramach I etapu inwestycji. PB Domesta rozpoczęła sprzedaż lokali z budynku nr 19 oraz 20 na osiedlu Leszczynowym (łącznie 59 lokali).

"Do końca roku Grupa planuje jeszcze uruchomić sprzedaż w następujących lokalizacjach: osiedle Azymut w Gdyni (200 lokali), Osiedle Leszczynowe budynek nr 21 (28 lokali), osiedle przy ul. Niepołomickiej w Gdańsku budynek nr 1 (47 lokali), osiedle Leszczynowy Staw w Gdańsku budynek nr 1 (31 lokali)" - czytamy w komunikacie.

d2lztz5

W okresie styczeń-czerwiec 2016 r. grupa kapitałowa Inpro podpisała 201 umów netto w porównaniu do 237 umów z analogicznego okresu roku poprzedniego. Jak tłumaczy Inpro, spadek poziomu przedsprzedaży (szczególnie w II kwartale) związany był z przedłużającymi się procedurami bankowymi związanymi z otwarciem rachunku powierniczego dla I etapu inwestycji Optima z segmentu mieszkań popularnych. Przy dużym popycie na lokale z tego segmentu na koniec czerwca br. w ofercie Inpro pozostało tylko 9 mieszkań. Umowa rachunku powierniczego dla nowej inwestycji została podpisana w dniu 18 lipca br., w związku z czym w następnych miesiącach spodziewany jest wzrost ilości podpisanych umów przedwstępnych sprzedaży.

"Przeważająca część obrotów spółek Inpro i Domesta przypadać będzie na drugą połowę roku 2016. Przy założeniu braku opóźnień w procedurach administracyjnych związanych z uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie, zrealizowane zostaną następujące projekty: Osiedle Leszczynowe (budynek nr 18 i 19), Osiedle Chmielna Park (budynek C), osiedle Kwartał Uniwersytecki, domy jednorodzinne na Osiedlu Wróbla Staw (etap D) oraz na osiedlu Golf Park" - czytamy też w komunikacie.
Firma Inpro powstała w 1987 roku. Działa na rynku trójmiejskim. W ofercie ma przede wszystkim apartamenty i mieszkania o podwyższonym standardzie oraz domy jednorodzinne. Spółka realizuje także inwestycje komercyjne, takie jak hotele apartamentowe i biurowce oraz świadczy usługi budowlane. Jest notowana na GPW od 2011 r. W 2015 roku Grupa Inpro przekazała 556 lokali.

(ISBnews)

d2lztz5

Podziel się opinią

Share
d2lztz5
d2lztz5