Trwa ładowanie...
dnbaagr
dnbaagr

Inpro może zrezygnować z dywidendy za 2014 r., jeśli kupi np. atrakcyjny grunt

Warszawa, 23.10.2014 (ISBnews) - Inpro zamierza wypłacić dywidendę za 2014 r., pod warunkiem, że nie pojawi się np. atrakcyjna oferta przejęcia gruntu, na którą przeznaczy środki, poinformował prezes Piotr Stefaniak. Spółka rozważa także debiut na rynku mieszkaniowym w Warszawie.
Share
dnbaagr

"Generalna polityka Inpro polega na tym, że rokrocznie staramy się przeznaczać część zysku na wypłatę dywidendy. Z zysku osiągniętego w roku 2013 przeznaczyliśmy na ten cel 25%. Naturalnie, chcemy wypłacić dywidendę za rok 2014, ale to akcjonariusze podejmą ostateczną decyzję w tej sprawie. W tym momencie nie można jednak wykluczyć, że pojawi się np. atrakcyjna oferta przejęcia gruntu. W takiej sytuacji zrezygnowalibyśmy z wypłaty" - powiedział Stefaniak w rozmowie z "Parkietem".

Prezes wyjaśnił także, że spółka skupia się przede wszystkim na rynku trójmiejskim i w przyszłym roku rozpocznie realizację dwóch nowych projektów mieszkaniowych w Gdańsku na Przymorzu oraz w Oliwie.

"Ale rozważamy zakup gruntu i rozpoczęcie naszej pierwszej inwestycji w Warszawie" - dodał.

dnbaagr

W drugim półroczu 2014 r. Inpro chce utrzymać sprzedaż na zbliżonym poziomie do pierwszych sześciu miesięcy 2014 r., w czasie których podpisała łącznie 323 umowy netto, czyli o prawie 24% więcej, niż w analogicznym okresie 2013 r., poinformował także Stefaniak.

Firma Inpro powstała w 1987 roku. Działa na rynku trójmiejskim. W ofercie ma przede wszystkim apartamenty i mieszkania o podwyższonym standardzie oraz domy jednorodzinne. Spółka realizuje także inwestycje komercyjne, takie jak hotele apartamentowe i biurowce oraz świadczy usługi budowlane. Jest notowana na GPW od 2011 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Inpro sięgnęły 178,35 mln zł w 2013 r.

(ISBnews)

dnbaagr

Podziel się opinią

Share
dnbaagr
dnbaagr