Trwa ładowanie...
d1m2yrb

Inpro zamierza wprowadzić do sprzedaży 547 mieszkań i 54 domy do końca tego roku

Warszawa, 23.03.2015 (ISBnews) - Grupa Inpro zamierza do końca bieżącego roku wprowadzić do sprzedaży inwestycje i etapy inwestycji na łącznie 547 mieszkań i 54 domy jednorodzinne, wynika z informacji podanych przez prezesa Piotra Stefaniaka.

Share
d1m2yrb

"Do dnia publikacji niniejszego raportu, spółka Inpro SA uruchomiła sprzedaż I etapu osiedla Wróbla Staw domy wielorodzinne. Do końca bieżącego roku planujemy wprowadzić do sprzedaży także: 130 lokali w Gdańsku na Wyspie Spichrzów (Chmielna Park budynek C), łącznie 54 domy jednorodzinne w ramach osiedli Wróbla Staw i Golf Park, pierwsze 100 lokali na osiedlu w Gdyni przy ul. Wielkopolskiej, wspomniany wcześniej projekt Kwartał Uniwersytecki (175 lokali) oraz pierwsze budynki (90 mieszkań) z projektu o bardzo atrakcyjnej lokalizacji, to jest w Gdańsku Oliwie przy ul. Grunwaldzkiej (...). Przedsiębiorstwo Budowlane Domesta Sp. z o.o. zamierza natomiast uruchomić sprzedaż lokali w dwóch budynkach na Osiedlu Leszczynowym (łącznie 52 mieszkania). Pozwoli nam to utrzymać wysoki poziom transakcji sprzedaży w 2015 roku" - napisał Stefaniak w liście do akcjonariuszy.

Prezes przypomniał, że w 2014 roku grupa sprzedała łącznie 421 mieszkań i domów netto (w rozumieniu umów przedwstępnych uwzględniających rezygnacje), czyli niemal identycznie, jak w roku poprzednim (wzrost o 0,5%). Podkreślił, że przy tak dużym poziomie sprzedaży, w przedmiotowym okresie grupa wprowadziła do sprzedaży jedynie 157 lokali.

Do tej pory w br. spółka informowała, że wprowadziła do sprzedaży 118 mieszkań w ostatnim etapie osiedla Wróbla Staw Mieszkania (określanym przez spółkę jako etap I) oraz że rozpoczęła rezerwację na etap H osiedla Wróbla Staw Domy w Gdańsku (18 domów).

d1m2yrb

Firma Inpro powstała w 1987 roku. Działa na rynku trójmiejskim. W ofercie ma przede wszystkim apartamenty i mieszkania o podwyższonym standardzie oraz domy jednorodzinne. Spółka realizuje także inwestycje komercyjne, takie jak hotele apartamentowe i biurowce oraz świadczy usługi budowlane. Jest notowana na GPW od 2011 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Inpro sięgnęły 148 mln zł w 2014 r.

(ISBnews)

d1m2yrb

Podziel się opinią

Share
d1m2yrb
d1m2yrb