Trwa ładowanie...

Inspekcja wycofuje partię sera. Powodem groźna bakteria

Główny Inspektorat Sanitarny wycofuje partię sera gouda w plastrach wyprodukowanego przez Spółdzielnię Mleczarską RYKI. Inspekcja Weterynaryjna prowadzi postępowanie wyjaśniające. Ustalono, że ww. partia trafiła na rynek Kanady oraz do odbiorców w Polsce.
Share
Inspekcja wycofuje partię sera. Powodem groźna bakteria
Źródło: mat. firmowe
dn29r3z

Chodzi o ser żółty Gouda marki Ryki o wadze 135 g, w plastrach. Jak informuje GIS, Spółdzielnia Mleczarska Ryki rozpoczęła już proces wycofywania kwestionowanej partii produktu z obrotu. Numer zakwestionowanej partii to 290351.

Powodem wycofania partii jest wykrycie przez kanadyjskie służby bakterii Listeria monocytogenes. Zpożycie żywności zawierającej tę bakterię może prowadzić do choroby zwanej listeriozą.

Czytaj też: GIF wycofuje z obrotu popularne krople do oczu

"Konsumenci powinni sprawdzić czy posiadają w domu partię produktu objętą komunikatem. Produkty z tej partii należy wyrzucić lub zwrócić do sklepu, w którym zostały zakupione" - informuje GIS. "W przypadku wystąpienia objawów choroby po spożyciu produktu objętego komunikatem, należy skontaktować się z lekarzem" - przestrzega.

dn29r3z

Czytaj też: Trzy leki różnych firm farmaceutycznych wycofane z obrotu. Niezgodność ze specyfikacją

Listerioza jest szczególnie niebezpieczna dla kobiet w ciąży. Na skutek zakażenia może dochodzić do obumarcia płodu i poronień lub też wrodzonej listeriozy u noworodka.

Zobacz też: Brak leków. "Polscy klienci klientami drugiej kategorii"

dn29r3z

Podziel się opinią

Share
dn29r3z
dn29r3z