Trwa ładowanie...
dpkdj41
poczta

Integer chce do '13 mieć z projektów zagranicznych ok. 20-40 mln EUR przychodów rocznie

07.12. Warszawa (PAP) - Grupa Integer.pl, dostawca i operator Paczkomatów InPost, szacuje, że do 2013 r. będzie osiągała z projektów zagranicznych około 20-40 mln euro rocznie....

Share
dpkdj41

07.12. Warszawa (PAP) - Grupa Integer.pl, dostawca i operator Paczkomatów InPost, szacuje, że do 2013 r. będzie osiągała z projektów zagranicznych około 20-40 mln euro rocznie. Spółka przygotowuje się do uruchomienia w ciągu czterech lat 16 tys. Paczkomatów InPost w całej Europie. Projekt wyceniany jest na 350 mln euro - podała spółka w komunikacie prasowym.

"Chcemy być liderem międzynarodowego rynku pod względem dostępności i zasięgu urządzeń do nadawania i odbierania przesyłek. Jesteśmy przekonani, że tak dynamiczna ekspansja pozwoli nam uzyskać tę pozycję w ciągu najbliższych czterech lat" - poinformował, cytowany w komunikacie, Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

Grupa Integer.pl zakłada uruchomienie: 3,5 tys. maszyn w 2012 roku, 4,5 maszyn w 2013 roku, 4,5 tys. maszyn w 2014 roku oraz 3,5 tys. maszyn w 2015 roku. Czteroletni projekt wyceniany jest na 350 mln euro.

dpkdj41

Jak podano w komunikacie, szacowane przychody Grupy Integer.pl z projektów zagranicznych mogą wynieść do 2013 roku około 20-40 mln euro rocznie.

Za granicą Paczkomaty InPost są dostępne w Estonii, Rosji, Hiszpanii, na Cyprze, w Arabii Saudyjskiej i Chile. Na początku 2012 r. pierwsze urządzenia staną także na Litwie.

"Aktualnie dopiero około 8 proc. Litwinów robi zakupy w internecie, porównując do 13 proc. Estończyków i ponad 20 proc. Polaków, dlatego wysoko szacujemy potencjał tych rynków. Mają one przed sobą najlepszy, bo najbardziej wzrostowy okres, stąd decyzja, by wejść z Paczkomatami InPost do tych krajów jak najszybciej" - powiedział Brzoska.

"Zakładamy, że popularność e-zakupów powinna rosnąć - zarówno w Estonii, jak i na Litwie - nieprzerwanie przez najbliższe 3-4 lata o około 13-18 proc. Należy pamiętać przy tym, że wyedukowanie społeczeństwa w zakresie zupełnie nowych form nadawania i odbierania przesyłek jest trudne i czasochłonne, więc wejście do tych krajów już w tym i na początku 2012 roku uważamy za strategiczną decyzję" - dodał.

dpkdj41

Działalność spółek należących do Grupy Integer.pl skupia się wokół trzech głównych obszarów: usług kolportażu materiałów reklamowych realizowanych przez podmiot dominujący w grupie - spółkę Integer.pl, usług pocztowych dla przesyłek o wadze powyżej 50 g, świadczonych przez spółkę InPost i usług finansowo-ubezpieczeniowych oferowanych przez spółkę InPost Finanse.

Ponadto w skład grupy wchodzą spółki: InPost Paczkomaty, e-InPost z platformą InFlavo oraz InMobile, podmiot działający w obszarze MVNO, zarządzający nowymi markami telefonii komórkowej FreeM i MOVA. Do Grupy należą również InPost Logistyka oraz Integer EU Limited. (PAP)

jow/ ana/

dpkdj41

Podziel się opinią

Share
dpkdj41
dpkdj41