Trwa ładowanie...
d2r1fhh

Integracja eCard i Dotpay zakończy się w I kw. 2017 r.

Warszawa, 15.07.2016 (ISBnews) - Proces integracji eCard i Dotpay zostanie sfinalizowany w I kw. 2017 r. Połączony podmiot będzie aspirował do pozycji lidera segmentu fintech, poinformowali przedstawiciele spółek i inwestora - Private Equity Managers (PEManagers).

Share
d2r1fhh

"Dotpay i eCard to są podmioty komplementarne. eCard jest bardzo silnym graczem w transakcjach kartowych, Dotpay bardziej w przelewach, dodatkowo ma w swojej ofercie terminale POS i MPOS. Mamy tu więc omnichannel i multichannel, czyli możliwość połączenia świata offline i online" - powiedział dyrektor inwestycyjny PEManagers Łukasz Wierdak podczas konferencji prasowej.

Wskazał też na możliwość zaoferowania usługi kredytowania zakupów.

"Z punktu widzenia nadrzędnych celów procesu integracji chcemy walczyć o prymat lidera w średnim horyzoncie czasowym, dzięki ekonomi skali, większej efektywności działania i oczywiście wychodząc na rynek z usługami dodanymi, nowymi, atrakcyjnymi dla naszych klientów" - powiedział członek zarządów eCard i Dotpay Przemysław Figarski.

Pierwsza i druga faza integracji ma zakończyć się zdefiniowaniem modelu biznesowego dla nowego podmiotu i kwestii technicznych. W fazie trzeciej podjęte zostaną decyzje co do marki i podjęte działania formalno-prawne. Faza czwarta to czas dopięcia kwestii formalno-prawnych i moment rozpoczęcia jednolitego oferowania usług, wyjaśnił członek zarządu.

d2r1fhh

"To jest duży projekt, zakładamy, że zakończy się w I kw. 2017 r." - dodał Wierdak.

"Pierwsze pół roku chcemy poświęcić na optymalizację procesów, jednocześnie myślimy o nowych produktach, które będą stanowić o atrakcyjności wspólnej oferty, dodamy nowe usługi, wpisujące się w trendy na rynku" - powiedział Figarski.

Wśród projektów w fazie realizacji jest zintegrowana usługa płatniczo-logistyczna, widget dla e-commerce, dzięki któremu użytkownik będzie mógł zapisać wybrany środek płatniczy oraz adres dostawy i używać tych ustawień we wszystkich serwisach współpracujących z łączącymi się spółkami. Partnerem w tym projekcie jest InPost.

W kolejnych okresach połączony podmiot ma się rozwijać zarówno rynku polskim, jak i za granicą. W perspektywie po 2018 r. możliwe jest wyjście PEManagers z inwestycji.

d2r1fhh

W ramach transakcji eCard przejmuje Dotpay. Połączony podmiot będzie własnością w 81,5% funduszu MCI.EuroVentures PEM i w 18,5% TUW SKOK. Równolegle funkcjonować będzie spółka Mobiltek, w 100% należąca do PEManagers.

eCard prowadzi działalność w zakresie dostarczania przedsiębiorcom usług bezgotówkowego rozliczania transakcji płatniczych w kanale elektronicznym i mobilnym (w tym autoryzację transakcji mobilnych, internetowych, w terminalach POS, poprzez telefon, w formie zleceń stałych i za pośrednictwem SMS premium) oraz usług związanych ze sprzedażą doładowań telefonów komórkowych.

Dotpay to jeden z liderów polskiego rynku płatności elektronicznych. Posiada kilkunastoprocentowy udział w segmencie płatności "Pay-by-link", który jest jedną z najbardziej popularnych form płatności w polskim e-commerce i odpowiada za ponad 1/3 wszystkich płatności online. W ofercie ma również płatności za pomocą kart płatniczych oraz płatności mobilne. Od 2013 r. posiada licencję krajowej instytucji płatniczej.

Grupa Private Equity Managers S.A. to grupa kapitałowa wyspecjalizowana w zarządzaniu różnymi klasami aktywów, w tym w funduszach venture capital. Fundusze inwestycyjne, których portfelami inwestycyjnymi zarządzają podmioty z grupy inwestują przede wszystkim w szybko rosnące spółki z sektora technologicznego z regionu CEE, Turcji, Rosji, Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej. Spółka jest notowana na GPW od kwietnia 2015 r.

(ISBnews)

d2r1fhh

Podziel się opinią

Share
d2r1fhh
d2r1fhh