Trwa ładowanie...
d39qsve

Inter RAO Lietuva zaoferuje 4 mln akcji, cena maksymalna 26,92 zł

26.11. Warszawa (PAP) - Działająca na rynkach energetycznych w republikach bałtyckich grupa Inter RAO Lietuva oferuje w ofercie publicznej 4 mln akcji. Cena masymalna została...

d39qsve
d39qsve

26.11. Warszawa (PAP) - Działająca na rynkach energetycznych w republikach bałtyckich grupa Inter RAO Lietuva oferuje w ofercie publicznej 4 mln akcji. Cena masymalna została ustalona na 26,92 zł (6,55 euro) - podała spółka w prospekcie emisyjnym.

Zapisy w transzy detalicznej rozpoczną się od 27 listopada i potrwają do 7 grudnia, a book-building i zapisy w transzy inwestorów instytucjonalnych odbędą się od 5 do 7 grudnia. Cena emisyjna zostanie ustalona i opublikowana do 10 grudnia, a podział na transze zostanie podany 12 grudnia.

Spółka planuje debiut około 18 grudnia.

Komisja Nadzoru Finansowego notyfikowała w piątek prospekt emisyjny spółki Inter RAO Lietuva, który został wcześniej zatwierdzony przez Litewski Bank Centralny.

d39qsve

Działalność grupy Inter RAO Lietuva obejmuje handel energią elektryczną na giełdach na Litwie i w Estonii, sprzedaż energii odbiorcom końcowym na Litwie i Łotwie oraz wytwarzanie energii w jednej z największych farm wiatrowych na Litwie.

Udział spółki w obrotach na giełdzie energii na Litwie wyniósł w 2011 roku 44 proc.

Obecnie większościowym akcjonariuszem Inter RAO Lietuva, kontrolującym 51 proc. akcji, jest RAO Nordic OY, fińska spółka zależna Inter RAO UES, rosyjskiego producenta energii. Pozostałe 49 proc. akcji spółki jest w posiadaniu litewskiej firmy inwestycyjnej Scaent Baltic.

Oferującym jest Orion Securities, a Baker & McKenzie i LAWIN są doradcami prawnymi. (PAP)

pel/ gor/

d39qsve
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d39qsve