Trwa ładowanie...

Internauci przypominają wpis Theresy May. To on może zdecydować o losach Brexitu

"Jeśli stracimy sześć mandatów, uznam wybory za przegrane, a Jeremy Corbyn zasiądzie do negocjacji z Europą" – napisała w maju brytyjska premier. Dziś spełnia się czarny scenariusz dla jej partii.

Internauci przypominają wpis Theresy May. To on może zdecydować o losach BrexituŹródło: Forum
d2os4xl
d2os4xl

Wpis w mediach społecznościowych Theresa May zamieściła 20 maja, gdy kampania wyborcza wchodziła już w decydującą fazę. Oprócz opisu najważniejszych punktów swojego programu, zamieściła tam też ważną deklarację, która może zaważyć na losach Brexitu. "Jeśli stracimy sześć mandatów, uznam wybory za przegrane, a Jeremy Corbyn zasiądzie do negocjacji z Europą" – napisała.

Wybory w Wielkiej Brytanii zakończyły się w czwartek późnym wieczorem. Pierwsze wyniki sondaży exit polls, a więc wykonywanych przy wyjściach z komisji wyborczych, wskazywały na zwycięstwo konserwatywnej partii Theresy May, ale nie w takim stopniu, jakiego oczekiwała. Według tych samych danych, wymieniony przez brytyjską premier Jeremy Cobryn i jego Partia Pracy uzyskali o 34 mandaty więcej.

Oficjalnych wyników jeszcze nie ma, ale wszystko wskazuje na to, że spełni się czarny scenariusz Theresy May i jej partii. Pozostaje pytanie, czy premier dotrzyma danego słowa.

Słabe wyniki konserwatystów odbiły się na kursie funta, który zanotował w nocy gwałtowne spadki. Porażka Theresy May cieszy jednak inwestorów. Europejskie giełdy poszły w górę.

d2os4xl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2os4xl