Trwa ładowanie...
d4kw9h9
26-01-2016 13:27

Investors TFI: Napływ 400 mln zł aktywów netto w 2016 r. to bardzo ambitny cel

Warszawa, 26.01.2016 (ISBnews) - Investors Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (TFI) ocenia, że  napływ środków netto do zarządzanych przez nie funduszy w tym roku na ubiegłorocznym poziomie 400 mln zł, jest bardzo ambitnym celem, poinformował prezes Zbigniew Wójtowicz. W lutym spółka rusza z nowym subfunduszem Investors TFI- pierwszym polskim funduszem oferującym ekspozycję na niemiecki rynek akcji.

d4kw9h9
d4kw9h9

"Rok 2015 był dla nas bardzo dobry. Kluczowe fundusze osiągnęły bardzo dobre wyniki i znalazły się w czołówce w swoich klasach aktywów. Dla firmy istotne jest to, że za wynikami szły decyzje inwestycyjne klientów. Nasze fundusze pozyskały 400 mln zł aktywów netto i był to znacznie lepszy wynik niż w poprzednim roku" - powiedział Wójtowicz podczas spotkania z dziennikarzami.

Prezes poinformował, że powtórzenie napływów netto na poziomie 400 mln zł w tym roku będzie bardzo trudne - głównie ze względu na awersję do ryzyka i sytuację na globalnych rynkach.

"Jak popatrzymy na ostatnie 3-4 lata, to co roku nasze napływy do funduszy w kolejnych latach były większe. Patrząc z dzisiejszej perspektywy, widać, że rynek jest dużo bardziej wymagający. Byłby to cel bardzo ambitny. Sentyment do rynku nie będzie nam ułatwiał sprawy"- powiedział Wójtowicz.

W lutym br. Investors TFI wzbogaci ofertę o subfundusz Investors Niemcy - pierwszy polski fundusz oferujący inwestorom ekspozycję na niemiecki rynek akcji. Powstanie on na bazie dotychczasowego subfunduszu Agrobiznes.

d4kw9h9

"Analizując ofertę TFI, uznaliśmy, że warto zaproponować wzięcie ekspozycji na jedną z największych światowych i największą europejską gospodarkę. Takiego rozwiązania nie było dotychczas"- powiedział dyrektor departamentu inwestycji Jarosław Niedzielewski podczas spotkania.

W jego ocenie, akcje notowane na giełdach Europy Zachodniej powinny zachowywać się lepiej niż na Wall Street, licząc w lokalnej walucie, a Niemcy - podobnie jak w 2015 roku - powinny być atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym również w tym roku. Na korzyść Europy Zachodniej przemawiają takie czynniki, jak znacząca poprawa sytuacji gospodarczej w wielu krajach Unii Europejskiej, osłabienie euro oraz niskie ceny importowanych surowców.

Investors TFI działa od 2005 roku, a w 2011 roku dokonana została integracja z DWS Polska TFIS. Spółka zarządza ponad 30 funduszami i subfunduszami publicznie dostępnymi o strategiach klasycznych i strategiach typu absolute return oraz funduszami prywatnymi przeznaczonymi dla wąskiej grupy inwestorów. Wartość aktywów pod zarządzaniem Investors TFI wyniosła 3,7 mld zł na koniec grudnia 2015 roku.

(ISBnews)

d4kw9h9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4kw9h9