Trwa ładowanie...
d2mhgnx
15-01-2016 15:00

inviPay chce osiągnąć próg rentowności w czerwcu, po 8 miesiącach działalności

Warszawa, 15.01.2016 (ISBnews) - inviPay - internetowy system płatności dla biznesu - liczy na osiągnięcie progu rentowności (break even) w czerwcu po ośmiu miesiącach od rozpoczęcia działalności, poinformował założyciel i prezes Marcin Pasenik.

d2mhgnx
d2mhgnx

"Od rozpoczęcia działalności w listopadzie mamy pozyskanych 150 firm. Dodatkowo 400 firm zaproszonych do naszej aplikacji przez zadowolonych klientów. Przybywa ich średnio ok. 20 tygodniowo. Obecnie uruchamiamy internetową bramkę płatności, co powinno jeszcze bardziej przyspieszyć nasz rozwój. Break even spodziewamy się osiągnąć w okolicach czerwca" - powiedział ISBnews Pasenik.

Według słów prezesa jednym z segmentów, który potrzebuje takiego rozwiązania jest transport. W Polsce mamy 240 tys. firm transportowych. Wytwarzają one prawie 10% PKB. Zatrudnia prawie 1 mln osób, czyli 7,5% wszystkich zatrudnionych. Przychody szacuje się na 65 mld zł rocznie. Główną ich bolączką są długie terminy płatności faktur: 60 dni - czyli problemy z płynnością.

"Transport jest jednym z segmentów, z którym będziemy się integrować. Obecnie prowadzimy rozmowy z giełdami transportowymi na wprowadzenie u nich naszego systemu zabezpieczania i weryfikacji. Zintegrowaliśmy się również z największymi księgowościami online w Polsce. Rozpoczynamy np. współpracę z jedną z najbardziej rozpoznawanych biur rachunkowych online Wfirma.pl, która obecnie obsługuje około 90 tys. klientów. Invipay jest naturalnym uzupełnieniem ich ofertę jako czynnik zwiększający bezpieczeństwo obrotu finansowego" - zaznaczył Pasenik.

Kolejna branża na pewno potrzebująca zabezpieczenia płatności to budowlanka oraz duży i rosnący segment freelancerów internetowych, czy systemy coworkowe i inkubatory młodych firm. W ramach potężnie rozwijającego się ecommerce w Polsce jest jednym z najszybciej rozwijających się w Europie.

d2mhgnx

Według danych Marketplanet wartość rynku e-commerce jest obecnie na poziomie ok. 215 mld zł, szacuje się, że wciągu 4-5 lat wzrośnie o połowę.

"System inviPay odpowiada na potrzeby rozwijającego się e-commerce, umożliwiając firmom zakupy w internecie na fakturę z odroczonym terminem płatności. Nasz system dedykowany jest właściwie wszystkim firmom. Sprzedającemu zabezpieczamy transakcje i gwarantujemy otrzymanie wynagrodzenia z faktury sprzedaży zawsze na czas , natomiast kupującemu umożliwiamy wydłużenie terminów płatności. Dodatkowo zapłacić można swoją fakturą sprzedaży a nie pieniędzmi. Dla sklepów internetowych z kolei mamy szybką bramkę płatności online, tym samym umożliwiamy robienie zakupów online na fakturę z odroczonym terminem płatności. Dzięki naszemu systemowi weryfikacji partnerów transakcji dajemy maksymalne bezpieczeństwo zakupów" - podsumował prezes inviPay.

Spółka oferuje internetowy system płatności, który zabezpiecza płatność faktur wystawianych przez sprzedawców lub usługodawców. Narzędzie jest odpowiedzią na problemy z płynnością finansową małych i średnich przedsiębiorstw, czekających na pieniądze z wystawionych faktur.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d2mhgnx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2mhgnx