Trwa ładowanie...
dytfyr9
12-10-2016 08:22

inviPay.com planuje rozpoczęcie ekspansji zagranicznej w przyszłym roku

Warszawa, 12.10.2016 (ISBnews) - inviPay.com planuje w przyszłym roku rozpoczęcie ekspansji zagranicznej. Pierwszym rynkiem poza Polską będą Niemcy, poinformował ISBnews prezes Marcin Pasenik.

dytfyr9
dytfyr9

"W 2017 r. planujemy ekspansję za granicę. Pierwszym rynkiem poza Polską, na którym chcemy być obecni są Niemcy i jest to wyjście na przeciw oczekiwaniom naszych klientów, głównie z branży transportowej. W następnej kolejności przyjdzie czas na dalsze kraje UE. Już rozliczamy faktury w euro, więc nie ma u nas problemu z kwestią walutową" - powiedział ISBnews Pasenik.

Dodał, że decyzja o wejściu do USA poczeka do momentu, aż firma jeszcze bardziej urośnie.

Prezes wskazał ponadto, że invipay.com jest w trakcie zmiany na spółkę akcyjną i planuje wejście na NewConnect. Dzięki obecności na giełdzie stanie się transparentni dla naszych interesariuszy - klientów i banków, co - według jego słów - jest priorytetem zakładanego debiutu. Ponadto szykuje emisję obligacji jeszcze w tym roku.

Od marca invipay.com ma rozliczone transakcje o wartości 30 mln zł z ok. 12 tys. faktur. Dynamika wzrostu wartości rozliczanych transakcji wynosi 30% m/m. Pasenik wskazuje, że spółka zakłada rozliczenie min. 50 mln zł transakcji w tym roku. Średnia faktura wynosi 2,5 tys. zł, co jest zgodne z założeniami i do takiej grupy docelowej kieruje ofertę. Branże, które obsługuje to przede wszystkim transport, a ponadto reklama, wydawnictwa, poligrafia, drukarnie.

W czerwcu spółka podawała, że osiągnęła poziom rentowności działalności. "Pierwszy rok działalności zakończymy na pewno na plusie netto" - stwierdził Pasenik.

Spółka oferuje internetowy system płatności, który zabezpiecza płatność faktur wystawianych przez sprzedawców lub usługodawców.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

dytfyr9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dytfyr9