Trwa ładowanie...
d4b70zg

Inwestor ogłosi wezwanie na 66% akcji Echo, zostawi spółkę na GPW

"Następnym krokiem będzie ogłoszenie publicznego wezwania do sprzedaży akcji Echo Investment do poziomu 66%. Inwestorzy nie zamierzają skupować 100% akcji i nie planują wycofania akcji spółki z giełdy" - czytamy w komunikacie. 

Share
d4b70zg

Warszawa, 23.03.2015 (ISBnews) - Konsekwencją finalizacji nabycia 41,55% akcji Echo Investment przez podmiot należący do Griffin Topco III S.a r.l. będzie ogłoszenie publicznego wezwania na 66% akcji spółki, podał Griffin. Echo Investment ma także pozostać na GPW.
"Następnym krokiem będzie ogłoszenie publicznego wezwania do sprzedaży akcji Echo Investment do poziomu 66%. Inwestorzy nie zamierzają skupować 100% akcji i nie planują wycofania akcji spółki z giełdy" - czytamy w komunikacie.

Według informacji, inwestorzy obecnie zakładają, że cena, która zostanie zaoferowana w wezwaniu będzie mieścić się na poziomie ceny minimalnej wyliczonej zgodnie z właściwymi przepisami, w tym średniej ceny rynkowej akcji Echo Investment z okresu 6 miesięcy poprzedzających ogłoszenie wezwania.

"Inwestorzy planują kontynuowanie współpracy z dotychczasowymi członkami zarządu Echo Investment i wspólnie z nimi, w ciągu kilku miesięcy po dokonaniu transakcji, zamierzają dokonać przeglądu strategii i jej ewentualnej optymalizacji" - czytamy także.

d4b70zg

W połowie stycznia br. media informowały, że luksemburski fundusz nieruchomościowy Griffin Real Estate jest zainteresowany zakupem kontrolnego pakietu akcji Echo Investment od Michała Sołowowa. O tym, że Griffin wyrósł na faworyta do przejęcia pakietu Echo Investment agencja ISBnews pisała pod koniec grudnia ub.r.

Podmiot należący do Griffin Topco III S.a r.l. (podmiot kontrolowany przez Oaktree) oraz do funduszu zarządzanego przez PIMCO podpisał 28 lutego br. umowę pośredniego nabycia pakietu 41,55% akcji Echo Investment. Warunkiem ostatecznego sfinalizowania transakcji nabycia jest wydanie zgody na koncentrację przez Komisję Europejską.

Griffin to wiodący inwestor na polskim rynku nieruchomości, który w imieniu zarządzanych przez siebie Funduszy, aktywnie lokuje s?rodki w różnorodne projekty. Celem strategicznym jest zbudowanie w ciągu kilku lat unikatowego portfela nieruchomości. W portfolio grupy Griffin znajduje się? obecnie m.in. Hala Koszyki w Warszawie, Dom Handlowy Renoma we Wrocławiu, Supersam w Katowicach oraz inne obiekty biurowe i handlowe, a także działki inwestycyjne.

Echo Investment zrealizowała ponad 100 projektów w kilkudziesięciu miastach Polski o łącznej powierzchni przekraczającej 1 mln m2. Spółka prowadzi również inwestycje w Rumunii, na Węgrzech i Ukrainie. Działa budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW.
(ISBnews)

d4b70zg

Podziel się opinią

Share
d4b70zg
d4b70zg