Trwa ładowanie...
d282abo
d282abo

Inwestor z Bliskiego Wschodu zainteresowany spółką Internet Group

30.12. Warszawa (PAP) - Internet Group otrzymał list intencyjny od inwestora z Bliskiego Wschodu zainteresowanego inwestycją w spółkę - podał Internet Group w komunikacie. Jest on...
Share
d282abo

30.12. Warszawa (PAP) - Internet Group otrzymał list intencyjny od inwestora z Bliskiego Wschodu zainteresowanego inwestycją w spółkę - podał Internet Group w komunikacie. Jest on gotów wpłacić 15 mln zł w celu spłaty wierzycieli i skupić do 50 proc. akcji firmy z rynku.

Publikacja nazwy i siedziby inwestora została opóźniona przez zarząd spółki do 31 stycznia 2011 roku.

Inwestor zadeklarował, że wpłaci 15 mln zł na poczet spłaty wierzycieli, pod warunkiem przekwalifikowania postępowania likwidacyjnego w postępowanie z możliwością zawarcia układu. Zamierza też skupić do 50 proc. akcji spółki. Zakłada też podniesienie kapitalizacji firmy poprzez emisję akcji.

d282abo

"Inwestor oczekuje redukcji minimum 50 proc. zadłużenia całkowitego i rozłożenia spłaty na 5-6 lat, zabezpieczenia swojej wierzytelności na 100 proc. majątku spółki oraz spółkach zależnych oraz wszystkich akcjach, które są zastawem lub własnością głównych udziałowców i zagwarantowania prawa do przedstawienia inwestora zastępczego w każdym czasie trwania inwestycji na warunkach ustalonych" - napisano w komunikacie. (PAP)

morb/ gor/

d282abo

Podziel się opinią

Share
d282abo
d282abo