Inwestorzy chyba pogubili się w we własnych interpretacjach…

Trudno przypisać popołudniową poprawę nastrojów danym makroekonomicznym z USA, gdyż były one mieszane. Cotygodniowe bezrobocie wyniosło 388 tys., a poprzednie dane zrewidowano do 389 tys. – to kolejny dowód na to, iż na poprawę sytuacji na amerykańskim rynku pracy trzeba będzie nieco poczekać.

Inwestorzy chyba pogubili się w we własnych interpretacjach…
Źródło zdjęć: © DM BOŚ

26.04.2012 | aktual.: 26.04.2012 17:50

W tym względzie coraz większe znaczenie będą mieć miesięczne dane, jakie poznamy 4 maja. Słaby odczyt wywoła kolejną falę spekulacji w temacie „mitycznego” już programu QE3, co do którego nie wiadomo nawet, jak miałby dokładnie wyglądać. Zresztą, coraz częściej jest to dobra bajka i wytłumaczenie, dla pewnych zachowań rynku – dużo nt. wczorajszych słów szefa FED i QE3 pisałem w rannym raporcie:
(http://bossafx.pl/index.jsp?layout=fx_13&page=0&news_cat_id=3030&news_id=30233). Po godz. 16:00 napłynęły lepsze dane nt. dynamiki podpisanych umów na sprzedaż domów, która w marcu nieoczekiwanie wzrosła o 4,1 proc. m/m i 10,8 proc. r/r. Zwyczajowo nie mają one większego wpływu, ale tym razem pomogło to rynkom akcji, co wpłynęło też na osłabienie dolara – trudno będzie jednak na tej podstawie zbudować większy ruch.

Z kolei w strefie euro po słabszych danych Komisji Europejskiej nt. indeksów koniunktury za kwiecień, w kolejnych godzinach nastroje poprawiły informacje z Holandii - wizja wcześniejszych wyborów chyba podziałała mobilizująco na niektórych polityków i udało się znacząco zbliżyć do porozumienia w kwestii przyszłorocznego budżetu. Inwestorzy odnotowali też pozytywne opinie przedstawicieli Komisji Europejskiej i Międzynarodowego Funduszu Walutowego na temat procesu reform w Irlandii – może się okazać, iż kraj ten będzie mógł szybciej wrócić na rynki finansowe (dotychczas zakładano połowę 2013 r.). Zresztą, jeżeli spojrzeć na wykres 10-letnich obligacji irlandzkich, to od końca stycznia b.r. ich rentowności utrzymują się nieznacznie poniżej bariery 7 proc.

W najbliższych godzinach w centrum uwagi będą dane z Japonii, w tym posiedzenie BOJ, który może zdecydować o zwiększeniu programu skupu aktywów. Ważniejsze mogą okazać się dane z USA – PKB za I kwartał (godz. 14:30) i nastroje konsumenckie (godz. 15:55).

*EUR/USD *
Kluczowe opory: 1,3265; 1,3280; 1,3300
Kluczowe wsparcia: 1,3225; 1,3200; 1,3185; 1,3145; 1,3130; 1,3100; 1,3080

Notowania EUR/USD spadły dzisiaj poniżej poziomu 1,32, ale tylko na chwilę. Można odnieść wrażenie, iż sytuacja sprzyja grającym na zwyżkę, ale nie do końca. Mocny opór to nadal 1,3260-70, a szanse na powrót 1,32 są wciąż duże.

Opracował:
Marek Rogalski – główny analityk walutowy DM BOŚ

Nota prawna:_ Prezentowany raport został przygotowany w Wydziale Doradztwa i Analiz Rynkowych Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska S.A. z siedzibą w Warszawie tylko i wyłącznie w celach informacyjnych i nie stanowi analizy inwestycyjnej, ani analizy finansowej ani rekomendacji w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. (Dz.U. 2005, poz. 206 nr 1715) oraz Ustawy z dnia 29 lipca 2005r. (Dz.U. 2005, Nr 183, poz. 1538 z późn. zm.). Przedstawiony raport jest wyłącznie wyrazem wiedzy i poglądów autora według stanu na dzień sporządzenia i w żadnym wypadku nie może być podstawą działań inwestycyjnych Klienta. Przy sporządzaniu raportu DM BOŚ SA działał z należytą starannością oraz rzetelnością. DM BOŚ SA i jego pracownicy nie ponoszą jednak odpowiedzialności za działania lub zaniechania Klienta podjęte na podstawie niniejszego raportu ani za szkody poniesione w wyniku tych decyzji inwestycyjnych. Niniejszy raport adresowany jest do nieograniczonego kręgu odbiorców.
Został sporządzony na potrzeby klientów DM BOŚ S.A. oraz innych osób zainteresowanych. Nadzór nad DM BOŚ SA sprawuje Komisja Nadzoru Finansowego. Regulaminy doradztwa inwestycyjnego i sporządzania analiz inwestycyjnych, analiz finansowych oraz innych rekomendacji o charakterze ogólnym dotyczących transakcji w zakresie instrumentów finansowych oraz instrumentów bazowych instrumentów pochodnych znajdują się na stronie internetowej bossa.pl w dziale Dokumenty. _

Źródło artykułu:Dom Maklerski BOŚ
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)