Trwa ładowanie...
dqosxhu

Inwestorzy mogą zapoznać się z aktywami stoczni Gdynia

Inwestorzy będą mogli zapoznawać się od poniedziałku do 6 września z wystawianymi w przetargach aktywami majątku stoczni Gdynia, które nie znalazły w ubiegłym roku nabywców - wynika z zamieszczonego w poniedziałkowej prasie ogłoszenia dot. stoczni.

dqosxhu
dqosxhu

Informacje o przetargach ukazały się m.in. w "Gazecie Wyborczej" i "Rzeczpospolitej". Zgodnie z ogłoszeniami, przetargi mają odbyć się 15 września w godzinach od 9 do 13; po godz. 13 możliwa będzie dogrywka.

"Przetargi mają formę otwartych, nieograniczonych, bezwarunkowych i niedyskryminacyjnych przetargów, prowadzonych z zachowaniem uczciwej konkurencji. Są one prowadzone w formie elektronicznej, za pośrednictwem witryny internetowej pod adresem www.ppp.pwpw.pl/stocznie" - napisano w ogłoszeniu.

Poniedziałkowe ogłoszenia dotyczą sprzedaży: dużego doku, budynku administracyjnego z zapleczem magazynowym, drogi asfaltowej dla ciężkiego transportu, bocznicy kolejowej, terenów po byłej elektrociepłowni oraz ośrodka wypoczynkowego Wieżyca. Cena sprzedaży poszczególnych nieruchomości wynosi odpowiednio około: 96 mln zł, 26 mln zł, 1,6 mln zł, 1,3 mln zł, 6,3 mln zł oraz 8,3 mln zł.

Warunkiem uczestnictwa w przetargach - jak wynika z ogłoszeń - jest uiszczenie przelewem do 6 września wadium, stanowiącego 10 proc. wartości aktywów, a także złożenie oświadczenia rejestracyjnego.

dqosxhu

"W przypadku unieważnienia przetargu, niedojścia go do skutku z powodu braku ważnych ofert lub niewyłonienia nabywcy z innych przyczyn, zarządca kompensacji będzie zbywał składniki majątku stoczni Gdynia w drodze aukcji. O dniu przeprowadzenia aukcji zarządca kompensacji poinformuje co najmniej na 7 dni przed terminem jej przeprowadzenia" - czytamy w ogłoszeniu.

"Zarządca kompensacji zastrzega sobie prawo unieważnienia wszystkich lub wybranych przetargów w każdym czasie bez podawania przyczyn oraz do zmiany treści ogłoszenia" - dodano.

Prezes Agencji Rozwoju Przemysłu Wojciech Dąbrowski zatwierdził w piątek zmieniony plan sprzedaży niesprzedanych w ubiegłym roku aktywów stoczni Gdynia. Plan został przygotowany przez zarządcę kompensacji.

W wyniku przeprowadzonych w ubiegłym roku przetargów i aukcji nabywców znalazło 25 z 37 pakietów majątku stoczni Gdynia. Na przeprowadzenie kolejnych licytacji aktywów zakładów w Gdyni i Szczecinie zgodziła się pod koniec kwietnia br. Komisja Europejska.

dqosxhu

Kontynuowanie sprzedaży stoczniowych aktywów ma się odbywać zgodnie z tzw. specustawą stoczniową oraz wymogami Komisji Europejskiej. Chodzi o sprzedaż części majątku stoczni w otwartych, nieograniczonych przetargach, gdzie o wyłonieniu zwycięzcy decydowałaby najwyższa cena.

6 listopada 2008 r. Komisja Europejska uznała, że udzielona zakładom w Gdyni i Szczecinie przez polski rząd pomoc publiczna jest nielegalna. Zgodnie z planem uzgodnionym z KE, podzielony na części majątek stoczni został wystawiony na sprzedaż, a pracownicy zwolnieni. Szczegóły związane z wyprzedażą majątku zostały zawarte w tzw. specustawie stoczniowej.

dqosxhu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqosxhu