Inwestorzy odebrali 22 memoranda ws. Puław i Polic
22 memoranda informacyjne dotyczące Zakładów Azotowych Puławy oraz Zakładów Chemicznych Police odebrali dotychczas inwestorzy. 23 lipca mija termin składania ofert wstępnych na zakup obu zakładów.
21.07.2010 | aktual.: 21.07.2010 12:25
- Do tej pory inwestorzy odebrali 22 memoranda w sprawie Zakładów Azotowych Puławy oraz Zakładów Chemicznych Police, z lekką przewagą dla Polic - powiedział w środę PAP wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz.
Jak mówił w ubiegłym tygodniu wiceszef resortu skarbu, liczba odebranych memorandów nie musi przełożyć się na liczbę złożonych przez inwestorów ofert. Wśród podmiotów odbierających memoranda chemicznych spółek są również zagraniczni inwestorzy branżowi.
Resort skarbu zaprosił w połowie maja inwestorów do składania wstępnych ofert na zakup oddzielnie Zakładów Azotowych Puławy oraz Zakładów Chemicznych Police. MSP zamierza sprzedać od 10 do 50,67 proc. ZA Puławy i od 10 do 59,41 proc. ZCh Police. Resort przedłużył inwestorom do 23 lipca termin składania wstępnych ofert. O jego przesunięcie wnioskowali potencjalni inwestorzy. Pierwotnie MSP miało czekać na oferty do 28 czerwca. Inwestorzy mają być poinformowani o decyzji ministra skarbu w sprawie rozpatrzenia złożonych ofert wstępnych do 30 sierpnia.
Zakłady Chemiczne "Police" S.A. są jedną z największych firm chemicznych w Polsce, zaliczaną do grupy podmiotów tzw. Wielkiej Syntezy Chemicznej. W 1995 roku Police zostały przekształcone w jednoosobową spółkę Skarbu Państwa. W 2005 r. debiutowały na Giełdzie Papierów Wartościowych. ZCH Police to największy pracodawca w woj. zachodniopomorskim.
Zakłady Azotowe "Puławy" S.A. od ponad 40 lat są liderem polskiego przemysłu nawozowo-chemicznego. Sprzedaż chemikaliów stanowi obecnie 40 proc. ogólnej produkcji i sukcesywnie rośnie; Puławy specjalizują się w melaminie.